Dėl koronaviruso izoliuojamas Nemečinės miestas

Trečiadienį savo Facebook’o paskyroje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasidalino įrašu dėl situacijos Nemenčinėje siūlydamas įvesti joje apribojimus.

„Padėtis ten pakankamai grėsminga ir pavojinga. Turime imtis neatidėliotinų veiksmų – tą ir darome.

Šiandienos COVID – 19 komiteto posėdyje nusprendėme teikti Vyriausybės nutarimą dėl apribojimų šiame miestelyje įvedimo. Bus leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems, kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti bus galima tik kitur dirbantiems ir tiems, kurie turi tai padaryti dėl sveikatos būklės.

Prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas. Esu patikintas ir dėl to, kad Nemenčinėje gyvenantiems žmonėms produktų tikrai nepritrūks, parduotuvių yra pakankamai, jų veikla nenutrūks.

Policija taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę, jos nesilaikantys bus baudžiami. Bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo.

Dėl pačios įmonės – būtina ištirti visus jos darbuotojus. Situaciją kiek sunkina tai, kad bendrovė sustabdė veiklą (savalaikis ir labai teisingas sprendimas), tačiau tai bus padaryta. Įmonės vadovams tik primenu, kad šioje situacijoje jiems rekomenduojama skelbti prastovą ir gauti nustatyto dydžio valstybės subsidijas darbuotojams.

Kalbant apie Nemenčinėje veikiančius slaugos-globos namus „Senevita“ – bus patikrinti visi ten dirbantys. Esant būtinybei – ir visi slaugomi žmonės. NVSC specialistai taip pat atliks vadinamąją epidemiologinę diagnostiką tiek šioje, tiek kitose vietos slaugos, globos ir panašaus profilio įstaigose. Prireikus bus pateikti privalomieji nurodymai dėl to, kaip įstaigoms elgtis toliau.

Ir dėl gyventojų. Nemenčinėje turi būti įrengtas mobilusis punktas ar jo analogas. Turime pakankamai pajėgumų, visų pirma būtina patikrinti tuos žmones, kurie kasdien važiuoja dirbti į Vilnių ir kitur, o tada – ir kitus miestelio gyventojus.

Prašau, kad šioje sudėtingoje situacijoje glaudžiai tarpusavyje bendradarbiautų NVSC, Vilniaus rajono ir miesto savivaldybės (gali prireikti pagalbos dėl mėginių paėmimo ir kitokios), kad vyktų operatyvus pasikeitimas informacija, kad būtų dirbama sutartinai ir rezultatyviai. Nekonkuruokime, neignoruokime vieni kitų, darykime tai, kas privalu.“ – savo pranešime rašė Ministras Pirmininkas.

Šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta Vilniaus rajono Nemenčinės mieste nustati judėjimo draudimą. Jis galios savaitę nuo ketvirtadienio ryto. Į Nemenčinę bus leidžiama atvykti tik šiame mieste gyvenantiems bei dirbantiems asmenims, kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti bus galima tik kitur dirbantiems ir tiems, kurie turi tai padaryti dėl sveikatos būklės.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto