Dėl netvarkingo kamino vos nesudegė UAB „A. Jasevičiaus baldai“ priklausantis pastatas

Lapkričio 4 dienos pavakare, 17 val. 45 min., ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškėse, Vajakiškių gatvėje esančiame pastate kamine dega suodžiai.

Po 6 min. nuo gauto iškvietimo pradžios atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad dega gamybinio pastato katilinės kaminas. Pats pastatas net 95×15 m dydžio, susidedantis iš dviejų sublokuotų dalių (55 m ilgio vieno aukšto mūrinės, dengtos skarda patalpos ir 40 m angaro tipo dviejų aukštų, dengtos bitumine danga, patalpos).

Dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų degė suodžiai katilinės (15×10 m dydžio patalpos) kamine, ant pastato stogo krito degančios žarijos.

Ugniagesiams ant stogo krintančias žarijas teko gesinti vandeniu. Užgesinus gaisrą iš kamino buvo išvalyti degusių suodžių likučiai ir perlieti vandeniu. Pastatas priklauso UAB „A. Jasevičiaus baldai“.

Ugniagesiai gelbėtojai dar kartą primena, kad dūmtraukį būtina tinkamai ir laiku prižiūrėti, o kilus gaisrui nedelsiant apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 ir vykdyti pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus. Primename, kad piliečiams už Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė: priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas arba jų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo dešimt iki septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trisdešimt iki šešių šimtų eurų.

Naujienos iš interneto