Dėl padegtos žolės per parą sudegė 12 pastatų

Šalyje šį pavasarį vėl siautėja žolės padegėjai. Vakar ugniagesiai gelbėtojai net 83 kartus vyko gesinti degančios žolės ir nuo jos užsidegusių pastatų. Per dieną išdegė 70 ha atvirų teritorijų, supleškėjo 12 pastatų.

Vakar vidurdienį Šalčininkų rajone, Dieveniškių seniūnijoje, Naujųjų Miežionių kaime, sudegė gyvenamasis namas, 3 ūkiniai pastatai, išdegė 2 ha žolės, sudegė 3 ha miško, 5 kub. m prie kelio sukrautos medienos ir 90 kub. m paruoštos perdirbimui medienos. 13.30 val. kilusį gaisrą ugniagesiai gelbėtojai gesino 8 valandas.

Po valandos pranešta apie didžiulį gaisrą Vilniaus rajone, Avižienių seniūnijoje, Pikutiškių kaime. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė 6 ūkiniai pastatai, 2 malkinės ir garažas. Iš šalia esančio namo, kilus pavojui sveikatai, ugniagesiai išnešė moterį. Ugniagesiai liepsnas malšino 6 valandas. Labiausiai tikėtina, kad šis gaisras kilo dėl deginamo laužo ar padegtos pernykštės žolės.

Norėdami sutramdyti pernykštės žolės padegėjus, balandžio pradžioje priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai į kaimus ir miestelius išskubėjo lengvaisiais automobiliais, kad perspėtų apie tokių gaisrų pavojų. O šią savaitę jie  į dangų pakėlė  ir bepilotes  skraidykles, kad  įvertintų išdegusių laukų mastą bei galėjusių išplisti gaisrų pavojų.

„Jei prie namų valdos fiksuojamas išdegęs  plotas, mūsų pareigūnai  atlieka patikrinimą, aiškinasi aplinkybes ir jau yra nubaudę ne vieną gyventoją. Kol bus gaisrų atvirosiose teritorijose, tol rengsime reidus ir vykdysime stebėseną, panaudodami dronus,“ – sako Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Giedrius Jasionis.

Pasak G. Jasionio, padegus žolę, dažnai supleška ir atokiai esančios sodybos, nes žaibišku greičiu plintanti ugnis nukeliauja ne vieną kilometrą. Kartais ugnis išplinta ir deginant  nupjautas medžių šakas.

„Žmonės, genėdami obelis, tvarkydamiesi aplink namus, neretai sukrauna kelių metrų krūvas ir jas padega, nepasirūpinę net vandeniu ar gesintuvu,“ – vardija gyventojų klaidas G. Jasionis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje iš viso kilo 824 gaisrai atvirose teritorijose. Gaisrų metu išdegė per 550 ha pievų, ražienų ir miškų. Beveik pusė visų žolės gaisrų – 378 kilo Vilniaus apskrityje.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto