Didelis gaisras Dainavėlės kaime pareikalavo senolės gyvybės

Balandžio 29-ios vakarą, 22 val. 56 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Dainavėlės kaime, Kaštonų g. 7 atvira liepsna dega sodyba, viduje gali būti senyvo amžiaus moteris. Nurodytu adresu nedelsiant buvo išsiųstos 4 ugniagesių autocisternos.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams atvira liepsna degė gyvenamasis namas (medinis, 1 aukšto, 10×8 m, skardiniu stogu) ir ūkinis pastatas (karkasinis, 8×6 m, stogas dengtas šiferiu).

Gesinti gaisrą buvo nutiesta maždaug 100 metrų vandens tiekimo magistralė iš šalimais esančio vandens telkinio bei naudojami 4 B tipo švirkštai.

gaisras Dainavėlė

23 val. 31 min. darbą pradėjo KOAP grandis sudaryta iš dviejų ugniagesių gelbėtojų. 1 val. 55 min. name buvo rastas stipriai apdegęs, galimai 1924 m. gimusios namo šeimininkės, kūnas.

Gaisro metu ūkinis pastatas, kuris buvo visai šalia namo, sudegė visiškai su viduje buvusiu šienu ir malkomis, nudegė gyvenamojo namo stogas, įkrito perdanga, apdegė sienos.

Ugniagesiams pavyko išgelbėti tvartą, kuris buvo vos už 7 metrų nuo ūkinio pastato.

Kad ir kaip bebūtų liūdna, tačiau teko sužinoti, kad, gesinant gaisrą, atsirado ir tokių žmonių, kuriems pagailo iš tvenkinio gaisrui gesinti tiekiamo vandens. Įdomu, kaip jie būtų elgiasi tuomet, jeigu ugniagesiams būtų tekę vežti vandenį, skirtą gaisrui malšinti, iš vandens telkinio, kuris yra arčiausiai už kone kelių kilometrų, kitame kaime, o ugnis kėsintųsi į jų turtą.