Didvyris: Žiežmariuose trečiokas išgelbėjo į tvenkinį įlūžusį klasioką

Kovo 18 dieną, sekmadienį, ant Žiežmarių tvenkinio čiaužė būrelis vaikų. Kartu su jais nebuvo nė vieno suaugusiojo. Kai vienas iš berniukų netikėtai įlūžo, visi nuščiuvo. Dar sekundė kita ir berniukas galėjo panirti po ledu. Nesutriko tik skendusiojo bendraklasis, trečiokas Rokas Balčiūnas. Jis krito ant pilvo, čiupo savo bendravardį už rankovės ir ištraukė jį iš eketės. Netrukus vaikai išskubėjo namo. Vidutinis šio tvenkinio gylis – daugiau kaip 3 metrai, o giliausioji vieta – per 5 metrai.

Apie šį įvykį sužinota tik pirmadienį, kai pamokos apie patyčias metu šnekėtasi, kas vaikus labiausiai žeidžia. „Kalbantis su jais, vienas berniukas ir užsiminė, kad Rokas sekmadienį išgelbėjo įlūžusį bendraklasį. Taip ir paaiškėjo, kad guvus, nuolat vietoje nenustygstantis vaikas, drąsiai puolė gelbėti skęstančiojo ir skaudžios nelaimės buvo išvengta,“ – apie drąsų R. Balčiūno poelgį pasakojo Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ direktorė Eglė Raudeliūnienė.

Rokas Balčiūnas

Kad būtų išvengta nelaimių, dar šiandien ant Žiežmarių tvenkinio ugniagesiai surengė vaikams skirtą akciją, kurios metu buvo pasakojama, kokie pavojai gali tykoti ant pavasarinio ledo. Ugniagesiai padėkojo Rokui Balčiūnui, kad jis, nors ir rizikuodamas, ryžosi gelbėti bendraklasį.

Beje, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, šiais metais jau nuskendo 11 gyventojų, pernai – 12. Ugniagesiams iš vandens jau pavyko išgelbėti 9 žmones, pernai – 13.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto