Didžiulis gaisras dūmuose paskandino visus Kaišiadoris (video)

Milžiniški gaisro dūmai antradienio vakarą užtvindė visą Kaišiadorių miestą. Laimei, žmonių aukų pavyko išvengti.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, šiandien, balandžio 16 dienos vakarą, 20 val. 37 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Beržų g. 11, atvira liepsna dega ūkinis pastatas, yra pavojus gyvenamajam namui. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija perduoda Kauno GMP stočiai ir policijos komisariatui.

Atvykus į nurodytą vietą pastatas buvo paskendęs liepsnose, kurios buvo matomos kone kitame miesto gale, o tiršti gaisro dūmai net už keliolikos kilometrų. Atvira liepsna degė ūkinis pastatas, prie jo pristatyta malkinė, dengta šiferiu, ir jau buvo pradėjęs degti kito ūkinio pastato, esančio už 1 m, stogas.

Kadangi Kaišiadorių senamiestis yra tankiai apstatytas gyvenamaisiais namais ir kitais pastatais, todėl buvo didžiulė grėsmė užsiliepsnoti ir aplinkiniams pastatams, tad viso į gaisro vietą buvo atsiųstos net 5 ugniagesių autocisternos – dvi iš Kaišiadorių ir po vieną iš Žiežmarių, Žaslių bei Kruonio ugniagesių komandų. Į gaisro vietą padėti kolegoms kovoti su liepsnomis taip pat atskubėjo ir daugiau ugniagesių gelbėtojų, kuriems tą dieną buvo laisva nuo tarnybos diena. Tačiau, pamatę mieste tirštus dūmus, kolegos suprato, kad padėtis tikrai rimta ir net nedvejodami atskubėjo į pagalbą. Viso liepsnos buvo malšinamos su 5 B tipo vandens švirkštais.

Tik profesionalių ugniagesių gelbėtojų veiksmų dėka pavyko užkirsti kelią dar didesnei nelaimei. Iš degančio pastato ugniagesiai išnešė didžiulį deguonies balioną. Tačiau svarbiausia, kad pavyko apsaugoti 3 ūkinius pastatus, buvusius vos 1 metro atstumu nuo degančio pastato ir gyvenamuosius namus, kurie nuo degančio ūkinio pastato buvo nutolę vos per kelis metrus. „Baisu pagalvoti, kas galėjo nutikti, jeigu dieną pūtęs gana stiprus vėjas nebūtų nurimęs prieš įsisiautėjant liepsnoms“ – baigiant malšinti liepsnas kalbėjo ugniagesiai.

Į gaisro vietą atvykęs Kaišiadorių PGT viršininkas Gintaras Kuktelionis sakė, jog šiems vyrams reikia užkabinti medalius, kad sugebėjo suvaldyti tokias liepsnas ir apsaugoti iš visų pusių buvusius kitus pastatus nuo liepsnų. Dėl ko kilo gaisras nustatys ekspertai.

Gaisro metu nudegė ūkinio pastato (mūrinis, šiferio stogu) stogas, apdegė 4 m² mūrinės sienos. Sudegė medinė malkinė, 10 m³ malkų, 1,5 t briketų. Kito ūkinio pastato (6×6 m, medinis, šiferio stogu) apdegė bei buvo nuardyta 8 m² stogo dangos.

Beje, tai jau antras šiandienos didesnis gaisras. Pirmasis gaisras šįryt kilo Kaišiadorių rajone, Paparčių kaime, kur taip pat liepsnojo ūkinis pastatas. Apie jį jau rašėme anksčiau „Paparčių kaime užsiliepsnojo ūkinis pastatas“. Gaisrą Paparčių kaime taip pat padėjo gesinti ne tarnyboje buvęs ugniagesys gelbėtojas, kuris atskubėjo į pagalbą kolegoms ir šiame gaisre.