Diena su kariu savanoriu

Vykdant neformaliojo švietimo programą ,,PRAEITIS, DABARTIS, ATEITIS“ Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės Kaišiadorių 208 lengvoji pėstininkų kuopos kariai savanoriai kartu su šv. Faustinos mokyklos mokytojais suorganizavo renginį „Diena su kariu savanoriu“. Renginyje dalyvavo ir Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokinių komanda. Renginį aplankė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas bei tarė sveikinimo žodį. Jis pasidžiaugė glaudžiu mokyklos ir karių savanorių bendradarbiavimu, palinkėjo vienybės ir tolerancijos varžybų metu.

Diena su karius Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla

Šv. Faustinos mokyklos auklėtiniams nepaprastai patiko renginys, kuriame buvo organizuota karinė estafetė bei paralelinė veikla. Mokiniai puikiai pasirodė estafetėje, kuri buvo sudaryta iš eilės įvairiausių rungčių: šaudymo iš „airsoft“ ginklų, imitacinių granatų mėtymo, dūminių užtaisų naudojimas, bėgimo, šliaužimo, „sužeistojo“ nešimo dėvint dujokaukes ir t.t. Rungtyse dalyvavo penkios komandos, sudarytos iš penkių narių, kurių kiekviena turėjo savo komandos kapitoną ir pavadinimą. Kiti renginio dalyviai garsiai palaikė savo draugus šūksniais ir plojimais, galėjo maskuoti veidą tam skirtais dažais ir išbandyti savo jėgas ne tik estafetėse, bet ir paralelinėje veikloje: lipime virve su tam pritaikyta įranga, šaudymo bei granatos metimo rungtyse. Visi buvo pastebėti ir įvertinti, o mokiniai, dalyvavę estafetėje, apdovanoti karių savanorių sukurtais diplomais. Kariai tapo draugais, kurie atsakė į kiekvieno mūsų ugdytinio klausimą, palaikė ant rankų mažuosius, padrąsino vyresniuosius. Po rungčių visi kartu ragavome kareiviškos košės ir buvome laimingi bei dėkingi, kad turime tokius šaunius kaimynus – KASP karius.

Diena su kariu Vytenis Babeckas

„Mums, kariams savanoriams, tai buvo labai prasminga ir įdomi užduotis. Prasminga todėl, kad aiškiai žinojom, jog šitam jaunimui mūsų dėmesio reikia daugiau nei kitiems. Įdomi užduotis todėl, kad stengiamės pajungti kuo daugiau kūrybiškumo ir sudėlioti viską taip, kad ne tik šv.Faustinos auklėtiniai, bet ir mokytojai iš renginio išeitų su labai gera emocija. Todėl estafetėse suplanavome tokius kariškus efektus, kaip sprogimus, dūmus, šaudymą į balionus, viso renginio metu, gretimai buvom numatę papildomą veiklą, visą laiką skambėjo patriotinė lietuviška muzika, net gi pievoje žoliapjovės pagalba buvom padarę vaikščiojimo labirintą bei didžiulius Gedimino „stulpus“. Manau, dėka bendrų pastangų su šv.Faustinos mokyklos direktore, mokytojais bei kitu personalu renginys puikiai pavyko“ – po renginio sakė savanorių kuopos vadas Vytenis Babeckas.

Daugiau nuotraukų galite rasti Kaišiadorių šv. Faustinos mokyklos Facebook’o puslapyje.