Dortmundas – paprastas, tačiau ne prastas miestas

Nors Dortmundas yra laikomas pramoniniu miestu, o tai dažniausiai kelia asociacijas, kad nebus daug lankytinų vietų ir gamta bus niūri, tačiau toks požiūris yra klaidingas. Ypač lankantis šiame mieste, kur istorija susipina su nauju gyvenimo tempu ir dažniausiai tokia įdomi sintezė – labiausiai traukia akis.

Skrydžiai į Dortmundą vykdomi reguliariai, tad siūlome susikrauti kuprinę ir pasirinkti šią paprastą kryptį keliavimui. Tai puikus laiko praleidimas savaitgaliui.

Kur gyventi?

Kad ir kur keliaujate – visada pigesnis pasirinkimas yra butai, kuriuos numoja žmonės. Viešbučiai – brangesnė alternatyva, tačiau dažniausiai – su kur kas daugiau patogumų. Džiugina ir kainos, kadangi mieste jos nėra pernelyg užkeltos.  Hostelio kambarys dažniausiai kainuoja nuo 20 eurų, kiek prabangesnis variantas siekia apie 40 eurų už naktį.

Transportas

Kadangi skrydžiai į Dortmundą yra gana pigūs,  dažniausiai nesinori čia atvykus išleisti didelių sumų lankytinų vietų peržiūrai. Ir tikrai neišleisite, kadangi keliauti link taško viešuoju transportu – gana pigu. 

Žinoma, galima naudotis taksi, tačiau kilometras įvertinamas net keliais eurais, tad viešasis transportas, ypač įsigijus kelionių korteles – kur kas labiau apsimoka. Autobuso bilietas kainuoja apie 2 eurus, o savaitinės kortelės, kurios leidžia keliauti kiek tik norite – kelioliką eurų, tad apsimoka labiau.

Valgykite skaniai ir sutaupykite

Tęsiant ekonomiškos kelionės planavimą siūlome rinktis pusfabrikačius, kurie Vokietijoje yra stebėtinai skanūs. Žinoma, tik tokiu atveju reikia turėti vietą, kur bus galima pasišildyti. Platus užkandžių pasirinkimas yra vietinėse kepyklėlėse, galiausiai, sveikas ir skanus maistas yra vaisiai.

Lankytinos vietos

Kaip jau minėjome, skrydžiai į Dortmundą suteiks Jums galimybę pamatyti šį nuostabų miestą iš labai skirtingų pozicijų, tad susipažinkite su pačiais svarbiausiais taškais, kurie turi būti būtinai aplankomi. Tik tokiu atveju galėsite sakyti, kad tikrai pažinote miesto galimybes.

  • Dortmundo alaus daryklos muziejus.
  • Senoji turgaus aikštė – Alter Markt.
  • Florijono televizijos bokštas.
  • Gamtos istorijos muziejus.
  • Meno ir kultūros istorijos muziejus.
  • Hoesch muziejus.
  • Ir kitos lankytinos vietos.

Kuo daugiau skirtingų vietų bus apžiūrėta – tuo geriau pažinsite šį gražų, gana paprastą, tačiau tuo pačiu ir unikalų miestą.

Nr. 20/7