Dovainonyse, kasant daržą, gyventojai rado sprogmenis

Kovo 27 dieną, apie 11 val., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Dovainonių kaime, Rumšiškių g. 34 gyventojai, darže kasdami duobę, galimai rado karo laikų sprogmenį. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai įvertino situaciją ir buvo įvestas planas „Skydas“. Į vietą buvo iškviestos visos specialiosios tarnybos ir išminuotojai.

Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad viso yra net penkios prieštankinės reaktyvinės komuliatyvinės granatos. Dėl saugumo sprogmenis buvo nuspręsta sunaikinti vietoje.

Kiekvienais metais, nuo balandžio iki spalio mėnesio, atliekant žemės ūkio darbus, sodinant mišką ar tvarkant aplinką, randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų – granatų, minų, artilerijos sviedinių, likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų bei Sovietų okupacijos laikų.

Radus įtartiną ar į sprogmenį panašų daiktą, būtina perspėti apie pavojų šalia esančius žmones, jokiu būdu jo neliesti, nemėginti nukenksminti sprogmens patiems ir neleisti to daryti kitiems, nes tai kelia pavojų ir jiems, ir aplinkiniams. Žmogus apie rastą sprogmenį turėtų pranešti telefonu 112, pasitraukti nuo radinio į saugią vietą, o atvykusiems pareigūnams suteikti informaciją apie jį.