Dūmų detektoriai pasiteisino su kaupu: gyventojai laiku pastebėjo pirtyje kilusį gaisrą

Gegužės 3 dieną, kuomet Kaišiadorių ugniagesiai minėjo Šv. Florijono dieną, 15 val. 37 min., suskambo aliarmas. Jiems buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Visginų kaime dega medinė pirtis. Į gaisro vietą buvo išsiųstos ugniagesių pajėgos.

Pirmoji ugniagesių komanda gaisro vietoje pasirodė vos po 10 minučių nuo gauto pranešimo. Laimei, patalpoje gyventojai buvo įsirengę dūmų daviklius, kurie laiku pranešė apie kilusį gaisrą ir išgelbėjo gyventojų turtą. Gyventojai liepsnas buvo apgesinę 2 miltelių gesintuvais (6 kg) iki PGP atvykimo. Ūkio paskirties rąstiniame pastate (14×8 m) įrengta 3×4 m rąstinė pirtis, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Viso per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 105 gaisrų ir atliko 73 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu buvo traumuoti du žmonės.

Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų signalizatorius. Tai yra minimalus reikalavimas, tačiau dūmų plitimą riboja įvairios pastato konstrukcijos (sienos, durys, perdangos ir pan.). Todėl siekiant jautresnio dūmų aptikimo, rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nerekomenduojama autonominių dūmų signalizatorių įrengti virtuvėje, ar tose vietose kur gali išsiskirti garai.

Visą straipsnį su patarimais, kaip ir kur įsirengti dūmų detektorius, galite rasti šiame mūsų tinklalapyje esančiame straipsnyje: Kur ir kuriose vietose tvirtinti dūmų detektorius?

Naujienos iš interneto