EKKL paaiškėjo 2023/2024 sezono nugalėtojai ir prizininkai

Balandžio 10 dieną Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje vyko EKKL pusfinaliai. Pirmose rungtynėse susikovė čempionų titulą ginantys „IDIP“ ir dažni finalinio ketverto dalyviai „Žiežmariai“.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova ir vos vieno taško persvarą turėjo „IDIP“ krepšininkai. Antrajame kėlinyje žiežmariečiai sustojo, o tuo pasinaudojo jų oponentai ir susikrovė vienuolikos taškų pranašumą.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo taip pat, kaip vyko antrasis ketvirtis – „IDIP“ komanda toliau didino pranašumą, kuris buvo išaugęs iki dvidešimt dviejų taškų. Prieš lemiamas dešimt minučių rungtynių minučių „IDIP“ turėjo solidų penkiolikos taškų pranašumą. Ketvirtąjį kėlinį geriau pradėjo žiežmariečiai, kurie kilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki šešių taškų, tačiau „IDIP“ žaidėjams pavyko stabilizuoti padėtį ir sėkmingai atsakyti į varžovų „spurtą“ bei švęsti pergalę galutiniu rezultatu 93:85. Šis laimėjimas komandą veda į didįjį finalą.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė išskirtinį ir retą pasirodymą krepšinyje surengęs visus savo vienuolika metimų atlikęs Lukas Martinkus (32 tšk., 8/8 dvit., 3/3 trit.). „Žiežmarių“ komandos gretose naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Lukas Jurkevičius (15 tšk., 16 naud. b.).

Antrajame pusfinalyje ietis toje pačioje salėje surėmė šių metų lygos debiutantai „Sodyba Aktyvi Ramybė“ ir kaišiadoriečiai „TPA“. Rungtynes geriau pradėjo „TPA“ komanda, kuri per pirmąsias dešimt minučių susikrovė penkių taškų pranašumą, o antrajame kėlinyje persvarą pavyko padidinti iki didžiausio rungtynėse užfiksuoto dešimties taškų skirtumo. Antrojo kėlinio pabaigoje geriau sužaidė debiutantai, kuriems buvo pavykę net persverti rungtynių rezultatą savo komandos naudai.

Po ilgosios pertraukos rungtynių vadžias savo rankose laikė kaišiadoriečiai, tačiau likus žaisti tris minutes „Sodyba Aktyvi Ramybė“ išlygino rezultatą, o netrukus ir persvėrė savo naudai. Prieš lemiamas dešimt minučių „Sodyba Aktyvi Ramybė“ turėjo keturių taškų pranašumą. Šios komandos žaidėjai ketvirtojo kėlinio pradžioje padidino pranašumą iki devynių taškų, tačiau su tuo nesutiko „TPA“ žaidėjai, kurie išlygino rezultatą ir įtampa pasiekė aukščiausią tašką. Likus žaisti kiek daugiau nei pusę minutės Eimantas Aukštikalnis perėmė komandos vairą, įmetė penkis taškus ir nuvedė savo komandą į didįjį finalą jau debiutiniame sezone. „Sodyba Aktyvi Ramybė“ laimėjo rungtynes rezultatu 93:90. „TPA“ komandos gretose naudingiausias ir rezultatyviausias buvo Ignas Mikulis (36 tšk., 45 naud. b.).

Kovoje dėl III vietos balandžio 13 d. susitiko Kaišiadorių „TPA“ ir Žiežmarių KK „Žiežmariai“. Vyko neįtikėtino grožio rungtynės, kuriose prireikė net dviejų pratęsimų. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių tarp komandų užvirė bekompromisė kova. Pirmasis ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 21:21, antrajame geriau sekėsi kaišiadoriečiams, kurie susikrovė trapų keturių taškų pranašumą.

Po ilgosios pertraukos žiežmariečiams pavyko persverti rungtynių rezultatą savo naudai, tačiau neilgam. Sužaidus vos dvi minutes, „TPA“ komanda išlygino rezultatą ir visą likusį trečiojo ketvirčio laiką buvo priekyje, o prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo tą patį keturių taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje rungtynių vadžias perėmė „Žiežmarių“ komanda, kurie netik išlygino, bet ir persvėrė rungtynių rezultatą, tačiau to išsaugoti nepavyko, kaišiadoriečiai išlygino rezultatą po taiklių Igno Mikulio baudos metimų ir komandoms teko žaisti pirmąjį pratęsimą.

Per papildomas penkias minutes niekam nepavyko įgyti saugios persvaros ir vėl po taiklaus Igno Mikulio baudos metimo rezultatui tapus lygiu, komandos nusikėlė į antrąjį pratęsimą, kuriame žiežmariečiams pavyko užpulti tritaškiais metimais. „TPA“ komanda atsakė dvitaškiais, tad žiežmariečių pranašumas didėjo, įtampos neatlaikęs Justas Kralikauskas buvo išvarytas iš aikštės po konflikto su varžovų žaidėju Arvydu Pūru. Pastarasis po šio incidento užtvirtino komandos pranašumą ir „Žiežmariai“ šventė sunkią pergalę galutiniu rezultatu 102:97.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Justinas Kursevičius (25 tšk., 30 naud. b.). „TPA“ komandos gretose naudingiausias buvo Ignas Mikulis (33 tšk., 41 naud. b.).

Didžiajame EKKL finale  susitiko praėjusio sezono EKKL čempionai „IDIP“ ir šių metų sezono debiutantai, komanda „Sodyba Aktyvi Ramybė“. Finalą geriau pradėjo „IDIP“ komanda, kuri sužaidusi pusę pirmojo ketvirčio turėjo aštuonių taškų pranašumą. Antrojoje pirmojo kėlinio dalyje geriau sekėsi Elektrėnų regiono komandai, kuriems pavyko panaikinti varžovų pranašumą ir po pirmojo kėlinio turėjo vos vieno taško deficitą. Antrąjį kėlinį galima pakrikštyti Eimanto Aukštikalnio vardu, kadangi šis „Sodyba Aktyvi Ramybė“ komandos vijurkas sumetė net penkiolika iš dvidešimt septynių komandos taškų. Po tokio Eimanto Aukštikalnio šou komandas skyrė net penkiolika taškų.

Antrojoje rungtynių dalyje „IDIP“ komandai nepavyko perimti rungtynių iniciatyvos į savo rankas ir teko pripažinti varžovų pranašumą galutiniu rezultatu 89:104 . „IDIP“ komandos gretose vienas rezultatyviausių buvo iš Kruonio kilęs Mantas Morkūnas – 18 taškų.

Šių metų tritaškių konkurse, kuris pavadintas ilgamečio lygos snaiperio Dariaus Gervicko vardu, antrus metus  iš eilės triumfavo „Fotokos“ atstovas Tomas Šalna.