Elono Musko technologijų įmonės „Space X“ kursis Lietuvoje

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad Elono Musko technologijų įmonės „Space X“ atėjimas į Lietuvą yra labai gera žinia Lietuvai.

„Džiaugiuosi, kad mums su komanda pavyko per 3,5 mėnesio pasiekti šį rezultatą. Laiku ir vietoje pataikėme į kompanijos „Space X“ plačiajuosčio interneto ryšio sistemos „Starlink“ plėtros strategiją. Parodėme politinį dėmesį, tai suveikė teigiamai, kad kūrimosi Lietuvoje veiksmai pradėtų vykti operatyviai“, – sako ministras.

Vasario mėnesį ministro iniciatyva su „Space X“ atstovais vyko nuotolinis susitikimas, kurio metu kompanija buvo pakviesta į Lietuvą.

Pasak ministro, dar tuomet aptarti veiksmai, kad „Space X“ Lietuvoje kuo greičiau pradėtų teikti plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas. JAV kompanija buvo supažindinta su žingsniais ir veiksmais, kuriuos reikia padaryti, kad atėjimo į Lietuvą procesas būtų greitesnis ir sklandesnis. Ministerija ir kompanija palaiko nuolatinį ryšį.

„Starlink“ sistemos diegimas Lietuvoje reiškia inovatyvesnes interneto paslaugas. Mūsų interesas labai paprastas – kad Lietuvos vartotojai turėtų kuo platesnį spektrą paslaugų įvairovės ir turėtų kuo didesnę galimybę rinktis. Norėtume, kad tokios palydovinio interneto paslaugos Lietuvoje atsirastų kuo anksčiau“, – komentuoja M. Skuodis.

Palydovinis plačiajuostis ryšys, kurį teikia „Starlink“ technologija, ypač vertingas regionuose, kur nepakanka antžeminės infrastruktūros.

Palydovinio ryšio plėtra Lietuvai leistų ne tik pasivyti, bet ir gerokai greičiau įgyvendinti 2025 metų tikslą, kad visiems gyventojams būtų suteikta galimybė naudotis ne mažesnės kaip 100 mbps spartos internetu.„Space X“, Kanados ir JAV verslininko E. Musko bendrovė, šiuo metu pirmaujanti privačiame kosmoso sektoriuje pagal paleidžiamų palydovų skaičių, yra viena didžiausių inovacijų kūrėjų pasaulyje. Pasak ministro, Lietuva galėtų būti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių ir viso regiono rinkose.

Naujienos iš interneto