Europoje didėja vilkų skaičius

Nesuvaldydama vilkų prieauglio Prancūzijos vyriausybė padidino medžiojamų vilkų limitą. Šalies ūkiuose yra įdiegtos visos apsaugos priemonės: tvoros, tinklai, avis saugo šunys, tačiau tai nekeičia situacijos – plėšrūnai puola gyvulius nepaisydami jokių kliūčių.

Prancūzijos vyriausybė norėdama apsaugoti savo ūkininkus šiemet leido sumedžioti 36 vilkus, ankstesniais metais limitas buvo 24. Nuo rugpjūčio pradėjo veikti medžiotojų brigada, kuri padės  žemdirbiams, susiduriantiems su vilkų antpuoliais, susidoroti su plėšrūnais. Prancūzijos vyriausybė taip pat sieks, kad vilkai nebūtų laikomi griežtai saugoma rūšimi pagal Berno konvenciją. Anot šalies pareigūnų, nesiekiama sunaikinti vilkų populiacijos, o norima apsaugoti naminius gyvulius. Šiemet nuo pilkųjų plėšrūnų labiausiai kenčia ūkininkai, gyvenantys Provanso-Alpių-Žydrojo Kranto ir Savojos regionuose. Per pastaruosius 10 metų Prancūzijoje vilkų skaičius padidėjo iki 300, apskritai Europoje jų yra 120000. Per pastaruosius penkerius metus fiksuojama dvigubai daugiau išpuolių, o 2014 metais plėšrūnai užpuolė 8500 avių. Praėjusiais metais medžiotojai nušovė 17 vilkų, šiemet Prancūzijos aplinkos ministerija ketina išduoti dar daugiau leidimų jiems medžioti.

Pavojingoje situacijoje atsidūrė ir Vokietija. Pastebima, kad vilkų skaičius stipriai išaugo, tad baiminamasi dėl ūkininkų ir jų ūkių apsaugos. Anot Vokietijos mokslininkų, dabar svarbiausia – išsaugoti balansą tarp žmogaus ir laukinės gamtos.

Lietuvoje vilkų statistika yra prieštaringa: anot vienų skaičiavimų, jų yra daugiau nei 700, kiti teigia, kad šių plėšrūnų Lietuvos miškuose yra 292. Praėjusiais metais ūkininkai patyrė žalos už 49 tūkstančius eurų, o šiemet ši suma siekia 75 tūkstančius.