Finansų ministerija paskelbė savivaldybių gyvenimo kokybės indeksą: kurioje vietoje atsidūrė Kaišiadorių rajono savivaldybė?

Lietuvos Respublikos finansų ministerija viešai paskelbė Lietuvos savivaldybių 2013–2018 m. Gyvenimo kokybės indekso (GKI) duomenis. Per tyrimo laikotarpį GKI paaugo visose šalies savivaldybėse. Kaišiadorių rajono savivaldybė atsidūrė per patį viduriuką – 30-oje vietoje.

„Paskelbtas indeksas liudija tiek savivaldybės stiprybes, tiek ir silpnąsias vietas. Šiandienė Kaišiadorių rajono savivaldybės politika didele dalimi nukreipta tam, kad išsaugotume indekse įvardijamas stiprybes ir pašalintume silpnybes“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Kaišiadorių rajono stiprybės

Kaišiadorių rajono savivaldybės stiprybėmis, pasak GKI, laikytinos materialinės gyvenimo sąlygos bei viešoji infrastruktūra. Kaišiadoriečių galimybės dirbti tiek vietoje, tiek ir Vilniaus bei Kauno miestuose sukuria sąlygas oriai užsidirbti. O nuosekliai tvarkoma mūsų krašto infrastruktūra daro jį vis gražesnį ir tinkamesnį poilsiui po sunkių darbų.

Kaišiadorių rajono silpnosios vietos

Kaišiadorių rajono savivaldybės silpnybėmis buvo įvardytas gyventojų verslumas ir verslo konkurencingumas. Taip pat demografinės tendencijos, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas. Žemesnį rajono žmonių verslumo įvertinimą iš dalies lemia duomenų senumas. Kaišiadorių rajono savivaldybėje jau ne vienus metus iš eilės auga naujai steigiamų įmonių skaičius. Per pirmuosius tris 2021 m. ketvirčius Kaišiadorių rajono savivaldybėje įsteigta daugiau įmonių nei per visus 2020 m. Kartu tai ir visų laikų rekordas, todėl prognozuotina, kad naujajame reitinge verslumo rajone vertinimas bus geresnis.

Kalbant apie demografines tendencijas, Kaišiadorių rajono savivaldybė šią problemą sprendžia skatindama nekilnojamojo turto pasiūlos augimą. Nors tokios pasiūlos suformavimas ir investuotojų pritraukimas nėra vienadienis darbas, tačiau verslo bendruomenės susidomėjimas daugiabučių namų statybų Kaišiadoryse galimybėmis, taip pat ketinimai čia kurti pažangias gamyklas leidžia tikėtis pozityvių pokyčių demografinėje krašto situacijoje.

Taip pat silpnąja savivaldybės vieta buvo įvardyta sveikatos apsaugos paslaugų kokybė.

Daugiau informacijos apie tyrimą rasite https://lietuvosfinansai.lt/gki/.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.