Folkloro šventė, edukacinis renginys „Laimė dainuoja, vargas dejuoja“

Rugpjūčio 20 d. Kaišiadorių kultūros centras kviečia į folkloro šventę – edukacinį renginį Gudienos tvenkinių poilsiavietėje „Laimė dainuoja, vargas dejuoja“.

Renginio programoje:
  • folkloro kolektyvų pasirodymai;
  • tautodailininkų vedami edukaciniai užsiėmimai;
  • jungtinis E.Darulio (dambrelis) ir Ž.Trinkūnaitės (kanklės) pasirodymas;
  • 3D vaizdo instaliacijos;
  • visu renginio metu-tapybos darbų ekspozicija.
Renginio metu lankytojai kviečiami susipažinti su Laima – viena svarbiausių deivių lietuvių mitologijoje, lėmusia žmogaus gyvenimą nuo gimimo iki mirties. Pagrindinė renginio tema – žmogaus gimimas ir krikštynos.
Folkloro šventėje dalyvaus kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų bei svečiai iš Latvijos, pasirodymų metu pristatys savo krašto folklorą ir tradicijas, susijusias su deive Laima, žmogaus gimimu ir krikštynomis, atliks liaudies dainas, šokius, pasakojimus. Taip pat vyks interaktyvios amatininkų vedamos edukacijos, žmonės galės išbandyti tradicinius amatus, dalyvauti gamybos procese, pagamintus darbus pasiimti su savimi.
Renginio kulminacija – jungtinis E.Darulio (dambrelis) ir Ž.Trinkūnaitės (kanklės) pasirodymas, kurio metu ant tvenkinio kranto esančių medžių įsijungs unikali, specialiai pagal renginio temą paruošta spalvota 3D vaizdo instaliacija.

Pasibaigus koncertiniam pasirodymui 3D vaizdo instaliacija su pertraukomis bus kartojama iki vidurnakčio. Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti filmuojama ir fotografuojama.