Gausios ugniagesių pajėgos kone parą laiko kovojo su gaisru Pravieniškių miške

Birželio 1 dienos popietę, 14 val. 40 min., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, dega Pravieniškių miškas. Po keliolikos minučių atvykus pirmiesiems ugniagesiams, šie susisiekė su pranešėjo, kuris parodė gaisro vietą. Deja, bet ugniagesių technikai nebuvo galimybės privažiuoti iki gaisravietės, tad į gaisro vietą teko eiti pėsčiomis.

Nusigavus į gaisro vietą paaiškėjo, kad maždaug 120 arų plote smilksta miško paklotė ir dega medžių kamienai. Miškas vidutinio brandumo, o diržovemis – durpingas, dėl to tokie gaisrai būna ypač sunkiai įveikiami. Kovai su liepsnomis ugniagesiams teko nutiesti net 200 metrų ilgio magistralinę vandens liniją ir iki jos vandenį vežioti iš už 1,6 km esančio vandens hidranto. Vandenį teko vežioti su trimis autocisternomis.

Gaisro gesinime dalyvavo ne tik ugniagesiai gelbėtojai, bet ir girininkas, du miškininkai bei trys Lietuvos liaudies buities muziejaus ugniagesiai savanoriai. Viso su miško gaisru kovojo net 17 vyrų, gaisravietėje dirbo 6 ugniagesių autocisternos ir miškininkų vandenvežė.

23 val. 36 min., atlikus teritorijos žvalgybą, teritorijoje buvo rasti ir užgesinti dar 4 smilkstantys židiniai.

Miško gaisras buvo likviduotas tik birželio 2 dienos rytą, 9 val. 37 min. Paskutinis ugniagesių ekipažas iš gaisravietės grįžo tik 10 val. 50 min.