Gausios ugniagesių pajėgos naktį Kaišiadoryse iš degančio namo išgelbėjo dvynius ir jų mamą

Didžiulės ugniagesių gelbėtojų pajėgos šiąnakt skubėjo gesinti degančio namo Kaišiadoryse.

Kaip informavo Bendrasis pagalbos centras, birželio 8 dieną, 3 val. 32 min., skubios pagalbos numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Laisvės g. 21 dega namas. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Kaišiadorių PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Po kelių minučių nurodytu adresu atvykę ugniagesiai rado mūrinį 13×13 m trijų aukštų namą degantį atvira liepsna. Iš 2 ir 3 namo aukštų per langus jau veržėsi liepsnos. Į gaisro vietą buvo iškviestos papildomos ugniagesių gelbėtojų pajėgos – viso 6 autocisternos ir štabo automobilis.

Ugniagesiams buvo pranešta, kad degančiame name yra žmonių. Įėję į degantį namą ugniagesiai gelbėtojai iš antro namo aukšto ištraukiamų kopėčių ir virvių pagalba išgelbėjo 15 metų dvynius – berniuką ir mergaitę bei jų mamą.

Greitosios medicinos pagalbos medikai mergaitę išsivežė į ligoninę. Berniukui ir vaikų mamai medicininė pagalba buvo suteikta vietoje.

Gaisro gesinimui ir žmonių gelbėjimui buvo suformuotos 3 ugniagesių gelbėtojų grandys (sudarytos iš 6 ugniagesių gelbėtojų) su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Liepsnoms malšinti buvo nutiestos 3 magistralinės linijos po 100 ir 50 metrų, naudojami 4 B tipo ir 1 lafetinis švirkštas.

4 val. 27 min. gaisras buvo lokalizuotas, o likvidavimo darbai pradėti 5 val. 2 min. Viso į gaisro vietą kovoti su liepsnomis ir gelbėti žmonių gyvybių buvo atsiųsti net 7 ugniagesių automobiliai.

Gaisro metu nudegė ir buvo nuardyta dalis namo stogo, sudegė ir buvo sulieti namų apyvokos daiktai.

Užgesinus gaisrą paaiškėjo, kad ugnis įsiplieskė dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Gaisras Kaišiadoryse Astos Sabonytės nuotr

Kaip vėliau pasakojo gaisrą gesinę Kaišiadorių ugniagesiai – tėvai ir 15-mečiai dvyniai miegojo antrajame aukšte. Apie pusė keturių ryto tėvas pajuto dūmų kvapą. Atsikėlęs jis pamatė, kad dega virtuvė. Iš pradžių vyras mėgino liepsnas slopinti gesintuvu, tačiau ugnis netrukus persimetė į holą ir laiptinę. Ugniagesiams atvykus į Laisvės gatvę, didžiuliame trijų aukštų gyvenamajame name ugnis jau veržėsi per antrojo ir trečiojo aukšto langus.

Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Žydrūnas Bičius, vadovavęs gaisro gesinimui, pasakojo, jog jiems atvykus vyras jau buvo išėjęs į lauką: „Pribėgęs paklausiau, ar nėra nukentėjusių, o jis atsakė, jog miega žmona ir du vaikai…“ Ugniagesiai greitai užlipo degančiais laiptais į antrąjį aukštą, kiti į vidų pateko per balkoną. Netrukus moteris su dviem vaikais buvo nukelti žemyn. Mergaitę išsivežė greitosios pagalbos medikai. Mamai ir sūnui medikų pagalbos neprireikė. Beje, ugniagesiai iš gaisro išgelbėjo ir kačiuką.

Devynerius metus tarnyboje dirbantis Ž. Bičius teigė, jog tokiame gaisre svarbiausi du dalykai: visomis įmanomomis priemonėmis sustabdyti ugnies plitimą ir išgelbėti žmones. „Gaisre ir ugniagesiai patiria daug streso. Tad patirtis ir gebėjimas greitai orientuotis situacijoje yra labai svarbu. Mūsų ugniagesiai turi didelę patirtį, nes šiai pamainai vis tenka gesinti didelius gaisrus. Šiame gaisre ryžtingai ir profesionaliai dirbo skyrininkas Rimgaudas Česonis, ugniagesiai gelbėtojai Tomas Kriaučiūnas, Darius Lekavičius ir kiti,“ – sakė pamainos vadas.

Astos Sabonytės nuotr.

Naujienos iš interneto