Gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į gaisrą Bačkonyse

Kovo 10 dieną, 12 val., specialiosioms tarnybos buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, autostradoje ties Bačkonių kaimo dega restorano stogas. Į gaisro įvykį iškart buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos.

12 val. 8 min. atvykus Žiežmarių ugniagesių komandai paaiškėjo, kad gaisras kilo šalia restorano „Bačkonys“ esančiame name, kurio stogas jau degė atvira liepsna. Patekimą į gaisravietę gelbėtojams apsunkino užrakinti vartai, kuriuos Žiežmarių ugniagesių komanda, panaudojus buksyravimo lyną, išlaužė ir padarė privažiavimą prie degančio pastato.

Pats pastatas medinis, vieno aukšto, su palėpe, 25 x 15 m dydžio, perdanga medinė, stogas dengtas skarda. Prie namo priblokuota 15×4 m dydžio mansarda. Kadangi pradžioje buvo pranešta, kad dega restorano stogas, tad į gaisro vietą viso buvo išsiųstos net 7 ugniagesių autocisternos, autokopėčios su keltuvu ir štabo automobilis.

Gaisro gesinimui buvo suformuotos 3 ugniagesių gelbėtojų grandys su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, dirbo 3 B tipo vandens švirkštai. 12 val. 44 min. gaisrą pavyko lokalizuoti, o 13 val. 54 min. gaisras buvo likviduotas. Tačiau baigiamieji gesinimo darbai dar tęsėsi iki 18 val.

Gaisro metu nudegė visas namo stogas, aprūko visos vieno kambario ir virtuvės sienos bei apdegė viduje buvę namų apyvokos daiktai. Kiti du kambariai buvo sulieti vandeniu.

Po gaisro kalbinti ugniagesiai gelbėtojai sakė, kad šis gaisras buvo ne eilinis. Namas buvo labai didelis, dėl ko teko pavargti jį gesinant ir likviduojant gaisro padarinius.