Gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Rumšiškes: festivalio metu užsidegė muziejaus pastatai (video)

Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstančiame muzikos festivalio „Granatos Live“ metu kilo gaisras. Muziejus neteko dviejų savo ekspozicijos pastatų.

Rugpjūčio 2 dienos naktį, 2 val. 4 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefonu 112 buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškių sen., Rumšiškių miestelyje esančiame Lietuvos liaudies buities muziejuje dega du ekspozicijos pastatai. Į įvykio vieta nedelsiant buvo išsiųstos Kauno APGV, Kauno miesto ir Kaišiadorių rajono priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos stočiai bei Kauno vyriausiajam policijos komisariatui.

Gaisro gesinimui buvo mestus milžiniškos ugniagesių gelbėtojų pajėgos – viso buvo atsiųsta 9 ugniagesių autocisternos. Kadangi netoli gaisro vietos buvo įsikūręs palapinių miestelis – žmonėms buvo liepta susirinkus savo daiktus evakuotis atokiau.

Gaisro metu visiškai sudegė du Lietuvos liaudies buities muziejaus ekspozicijos pastatai – gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Žmonės gaisro metu nenukentėjo.