Gelbėjimo darbai Baltijos jūroje: BPC pranešta apie prie Palangos tilto skęstantį pramoginį laivą

Birželio 30 d. Bendrasis pagalbos centras iš poilsiautojų, esančių ant Palangos tilto, gavo pranešimą, kad pramoginis laivas su  žmonėmis atsitrenkė į apie 100 metrų nuo tilto galo esančius akmenis ir patyrė avariją. Du asmenys atsidūrė atviroje jūroje ir yra nešami srovės. Dar trys žmonės liko pramoginiame laive, kuris po truputį pradeda skęsti. BPC informaciją perdavė Lietuvos kariuomenei, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, paplūdimio gelbėtojams, greitajai medicinos pagalbai ir policijai.

Nors visa šita situacija buvo tik šių tarnybų pratybos, netrukus prasidėjo gelbėjimo operacija. Palangos gelbėtojai, esantys arčiausiai įvykio vietos, su vandens motociklu nuskubėjo į įvykio vietą. Jie rado sunkiai sužeistą asmenį, atvežė iki Palangos tilto ir perdavė ten atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams. Jie, naudodami gelbėjimo įrangą, nukentėjusįjį iškėlė ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras į įvykio vietą iškvietė Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų sraigtasparnį.

Įvykio vietoje buvo įkurtas Gelbėjimo darbų koordinavimo štabas. Žvalgybai naudotas bepilotis orlaivis (dronas). Palangos gelbėtojai, esantys prie skęstančio pramoginio laivo, apžiūrėjo įvykio vietą. Jie suteikė pagalbą pramoginiame laive esantiems keleiviams, transportavo juos Palangos tilto link ir perdavė ugniagesiams ir medikams. Paaiškėjo, kad nerastas vienas įgulos narys, kuris nuo smūgio iškrito iš pramoginio laivo į atvirą jūrą. Paplūdimio gelbėtojai jo niekaip negalėjo rasti.

Į įvykio vietą atskrido sraigtasparnis, iš kurio buvo pastebėtas laivo įgulos narys. Jis buvo pakeltas virš vandens ir nuskraidintas prie Palangos tilto.

Po pratybų poilsiautojai buvo supažindinti su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, jiems dalijami lankstinukai.

Pratybų „Gelbėjimo darbai Baltijos jūroje“ tikslas – tobulinti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Bendrojo pagalbos centro, Palangos gelbėtojų, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro, Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų, greitosios medicinos pagalbos ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato bendrus veiksmus atliekant gelbėjimo darbus Baltijos jūroje.