Gelbėti Gudienos tvenkinyje į žvejybinį valą įsipainiojusį gulbiuką skubėjo net kelios tarnybos

Rugsėjo 21 dieną Kaišiadoriečiams.lt skaitytojai mūsų Facebook’o grupėje patalpino nuotrauką, po kurios prierašu guodėsi, jog Gudienos tvenkinyje plaukioja gulbiukas, kurio koja ir snapas įsipainioję į žvejybinį valą. Bet, deja, patys gyventojai nesugeba jam padėti, nes šis jų arčiau savęs neprisileidžia.

Po gyventojų patalpinta nuotrauka skaitytojai skundėsi, kad jokios tarnybos nereaguoja ir nesugeba padėti nelaimėliui. Tačiau viskas baigėsi laimingai ir gulbiukas dar tą pačią dieną buvo išvaduotas.

Pirmiausia padėti gulbiukui atvyko aplinkosaugos darbuotojai. 14 val. 43 min. į pagalbą buvo iškviesti ir ugniagesius gelbėtojus su valtimi. Tačiau, šiems atvykus, patys aplinkosaugininkai jau buvo pagavę ir išlaisvinę gulbiuką.

Tai jau ne pirmas kartas, kai aplinkosaugininkams ir ugniagesiams gelbėtojams tenka gelbėti į tinklus ar žvejybinius valus įsipainiojusius vandens paukščius. Prisiminkime dar vieną gelbėjimo operaciją, kuomet 2020 metų spalio mėnesį ugniagesiams gelbėtojams teko vaduoti Ščebnicos tvenkinyje taip pat į žvejybinį valą įsipainiojusį gulbės jauniklį.