Gero domeno kaina: kokia jo vertė?

Tinkamas domenas tikrai nebūtinai yra brangesnis. Daugeliui atrodo, kad geresnis yra tas variantas, kuris yra sudėtingas. Dažniausiai ir jo kaina yra didesnė, tačiau tikrai ne visada verta mokėti daugiau. Domenų ekspertai, kurie kiekvieną dieną parduoda šimtus domenų, tikina, kad svarbiausia pasirinkti tą, kuris geriausiai apibūdina Jūsų verslą, juolab, kuris lengvai įsimenamas. Taigi, negalime atsakyti, kokia yra gera domeno kaina, kadangi kiekvienu atveju ji labai varijuoja priklausomai nuo verslo pavadinimo, žmogaus poreikių, galiausiai, galimybių, kadangi kartais tenka tenkintis tokiu variantu, kuris tuo metu yra prieinamas.

Domeno galūnės kaina

Sunku  nurodyti vieną domeno kainą, kadangi ji labai kinta priklausomai nuo to, koks domenas yra pasirenkamas. Fiksuojama, kad domenai, kurių pabaigoje yra .lt – brangesni, tuo tarpu ilgiau parduodami tie domenai, kurių pabaigoje yra .net ir t.t. Kodėl? Paprasčiausiai pirminiai domenai labiau vertinami ne tik verslininkų, kurie ieško pavadinimo savo veiklos puslapiui, tačiau ir naršytojų, kuriems dažniausiai galūnė .lt sukelia daugiau pasitikėjimo. O pavyzdžiui tokiu atveju, kai pavadinimas yra skirtas prekybos vietai – pasitikėjimas tampa ypač svarbiu kriterijumi.

Derybos dėl domeno

Kai kuriais atvejais siekiant gauti normą domeną gali reikėti net derėtis, kadangi jis gali būti rezervuotas arba pardavinėjamas. Galima sakyti, kad domenas yra kaip derybos dėl prekės. Tiesa, ši prekės nebus apčiuopiama, kadangi taip ir liks virtualioje erdvėje. Nėra vienintelio derybų principo, kadangi viskas dažniausiai priklauso nuo to, kaip labai domenas Jums yra reikalingas. Jeigu jis geriausiai apibūdina jūsų verslo idėją ir jo turėjimas leistų jums pasiekti didesnį lankomumą – tokiu atveju dažniausiai nelieka nieko kito, kaip tik mokėti tą sumą kuri yra nurodyta. Galiausiai, reikia nepamiršti, kad geras domenas gali padėti pagertini puslapio žinomumą, tad dažniausiai investicija labai sėkmingai atsiperka.

Dažnu atveju kainos net nėra nurodomas. Tokiu atveju derybos turi būti labai atsargios, kadangi parodydami, kad konkretaus domeno Jums reikia – galite už jį labai permokėti.

Domenų pardavimas – verslas

Kai kuriais atvejai gali atrodyti, kad domeno pardavimas ir mūsų atveju pirkimo procesas yra net žiauru, kadangi dažnai neįmanoma leistis į jokias derybas, kadangi pardavėjas tiksliai nusako kainą ir paprasčiausiai net nesistengia mažintis jode, nenori tęsti derybų. Tačiau jeigu konkretus pavadinimas jums reikalingas – dažniausiai nelieka nieko kito kaip tik mokėti tiek, kiek yra prašoma. Galiausiai siūlome nepamiršti, kad tai yra paprasčiausias verslas. O versle visada stengiamasi gauti kuo daugiau, juolab, uždirbti kuo greičiau. Tokiu atveju reikia suprasti verslininkus, pardavėjus. Ir tai padaryti kur kas paprasčiau, kai dėl domeno pirkimo tariasi pats verslininkas.

Kokia ta kaina?

Nėra vienos kainos ir nėra vienos taisyklės, kuri apibrėžia, kas yra geras domenas. Kadangi kiekvienas atvejis yra individualus – labai svarbu daugiau domesio skirti smulkmenoms, kadangi būtent jos dažniausiai ir nulemia domeno pasirinkimo sėkmę. Juk gera domenas dalinai gali nulemti ir Jūsų verslo sėkmės rodiklius. Linkme, kad jie būtų patys geriausi. Taip pat dėl smulkmenų tarkitės su marketingo specialistais, kurie suteiks konsultacijas ir tuo pačiu patars dėl tinkamiausio domeno vardo pasirinkimo. Galiausiai, kai kuriais atvejis tikrai verta už domenus mokėti daug, kadangi geras vardas gali Jums padėti pasirinkti didesnį našumą ir tuo pačiu būti žinomiausiu lietuviško interneto padangėje.

Nr. 20/3