Gesindami gaisrus nukentėjo du Kaišiadorių ugniagesiai (foto)

Ypatingai karšta ir sunki diena Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams buvo birželio 14-oji. Gesinant gaisrus nukentėjo net du Kaišiadorių ugniagesiai, kuriuos iš gaisro vietos išgabeno medikai.

Pirmasis pranešimas apie gaisrą buvo gautas ryte, 8 val. 22 min. Ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, Vilionių kaime, Dumsio gatvėje dega ūkinis pastatas, viduje yra automobilis. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams ūkinio pastato stogas degė atvira liepsna. Pats pastatas 25×8 m, viena pusė pastato medinė – karkasinė, kita pusė – rąstinė. Virš rąstinės pastato dalies – medinė perdanga, stogas dengtas šiferiu.

Gaisro metu sudegė karkasinė pastato dalis, viduje buvęs lengvasis automobilis, apie 10 tonų šieno, namų apyvokos daiktai, apdegė apie 10 mmalkų, nudegė visas pastato stogas, medinė perdanga, stipriai apdegė rąstinė pastato dalis.

Iš degančio pastato ugniagesiams pavyko išgelbėti 38 vištas. Taip pat išgelbėtas 5 metrų atstumu nuo degusio pastato stovintis gyvenamasis namas. Nuo karščio apsilydė apie 10 mplastikinėmis dailylentėmis apkaltos namo sienos.

Gaisro gesinimui buvo nutiesta 60 metrų ilgio magistralinė vandens linija nuo netoliese esančio tvenkinio. Gaisro gesinime dalyvavo Rumšiškių, Žaslių, Pravieniškių bei Kaišiadorių ugniagesiai.

Net nespėjus atsikvėpti, 15 val. 10 min., visos gaisrą gesinusios ugniagesių pajėgos buvo išsiųstos į gaisrą Beištrakių kaime.

15 val. 7 min. Bendruoju pagalbos numeriu buvo sulaukta pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės seniūnijoje, Beištrakių kaime, Šešuvos gatvėje dega angaras. Angaro viduje yra laikoma technika, yra dujų balionų.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams atvira liepsna degė ūkinis pastatas 20×9 m dydžio, keramikinių blokelių, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu, prie jo priblokuotas 5×5 m medinis – rąstinis priestatas.

Gaisro metu nudegė ūkinio pastato stogas, pradegė perdanga, sudegė viduje buvusios tekinimo staklės, įvairūs įrengimai. Sudegė medinis priestatas, viduje buvęs žolės pjovimo traktorius, įrankiai. Apdegė šalia ūkinio pastato buvusios malkos. Ugniagesiams pavyko išgelbėti apie 30 vnt. 200 litrų talpos tepalo statinių, buvusių prie ūkinio pastato išorinės sienos.

Nuo liepsnojančio pastato taip pat buvo pradėjęs degti ir gyvenamasis 2 aukštų mūrinis namas su palėpe. Degimas vyko nenaudojamoje palėpėje. Gaisro metu taip pat nudegė ir buvo nuardyta apie 225 mstogo dangos, abu namo aukštai sulieti vandeniu.

Deja, bet gesinant šį gaisrą nukentėjo ir du Kaišiadorių PGT ugniagesiai gelbėtojai. Pirminiais duomenimis, ugniagesiai, vos tik užgesinę gaisrą Vilionių kaime, iškart vyko gesinti kito gaisro, dėl ko net neturėjo galimybės pasikeisti nuo vandens permirkusių drabužių kitais. Nors gesinimas vyko iš išorės, tačiau, preliminariais duomenimis, dėl didelio karščio koviniuose ugniagesių rūbuose susikaupęs vanduo kone užvirė ir nušutino kūnus. Vienas ugniagesys buvo pristatytas į Kaišiadorių ligoninę, o kitas – į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę. Laimei, abejų gelbėtojų būklė stabili ir jie jau išleisti namo.

Viso šio gaisro gesinime dalyvavo net 7 ugniagesių autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis. Dirbo Kaišiadorių, Pravieniškių, Rumšiškių, Žaslių, Žiežmarių, Zūbiškių, Kauno ugniagesiai gelbėtojai ir ugniagesiai savanoriai.

Naujienos iš interneto