Globėjų savaitė Kaišiadoryse

Liepos pirmą sekmadienį visa Lietuva šventė Globėjų dieną. Šiai datai paminėti visose savivaldybėse buvo organizuojamos Globėjų savaitės renginiai. Tai ne tik gera proga susitikti, pasikalbėti žmonėms, kurie globoja vaikus, bet ir galimybė visuomenei daugiau sužinoti apie globą ar paneigti egzistuojančius mitus ar susidariusią klaidingą nuomonę apie svetimų vaikų priėmimą į šeimą.

Kaišiadorių globėjų centras (Paparčių šv. Juozapo šeimos namų padalinys), bendradarbiaudamas su Kaišiadorių raj. viešąja biblioteka, pakvietė visus esamus ir būsimus globėjus  į virtualią knygų parodą „Girdėti širdimi“, kur  rekomenduojamos  bibliotekoje esančias  knygos apie paslaptingą vaikų pasaulį.

Buvo suorganizuota popietė „Globėjai kviečia arbatos“. Kol suaugę tarpusavyje bendravo, džiaugėsi suteikta galimybe susitikti gyvai po tokio ilgo karantino, vaikai pramogavo, mažesni šokinėjo ant pripučiamo batuto, o vyresni net 1,5 val. neatitraukė akių nuo Mokslininko laboratorijoje vykstančių stebuklų, o kai kuriuos bandymus net patys galėjo savo rankomis padaryti.

Popietėje apsilankę ir  rajono meras Vytenis Tomkus, administracijos direktorė Vaida Babeckienė, pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, Soc.paramos skyriaus specialistė Neringa Kupčiūnienė ir Kaišiadorių miesto centro bendruomenės atstovė Neringa Žigutienė, Kaišiadorių seniūnė Giedrė Pavasarytė ne tik pabendravo su globėjais, išgirdo jų rūpesčius iš pirmų lūpų, bet ir juos pasveikino. Kaišiadorių rajono globėjams buvo įteikti globėjo ženkliukai, kuriuos sukūrė globėja Inga Kochanauskaitė (Bruknės dizainas) o nuo saulės ar lietaus globėjus apsaugos savivaldybės padovanoti lietsargiai. Džiaugiamės, kad savivaldybės dėka, Kaišiadorių globėjai turi savo atributiką-geltonas skareles su globos centro logotipu.

Globėjų savaitė užsibaigė šv. Mišiomis Kaišiadorių katedroje, su ypatingu palaiminimu.

Kaišiadorių rajono globėjai-tai žmonės, priėmę į savo gyvenimą svetimus vaikus, kurie augina juos ir auga kartu su jais. Šiuo metu 55 vaikai auga globojami šeimose, tačiau 10 paauglių dar laukia savo žmogaus bendruomeniniuose vaikų globos namuose. Globos centro specialistai yra pasirengę padėti esamiems ir būsimiems globėjams . Juk priimdamas kitą į savo gyvenimą, įgauni spalvos, judesio, gyvybės!

Jei kyla klausimų, norite pasikonsultuoti, visada esate laukiami Paparčių šv.Juozapo šeimos namų globos centre, adresu Dominikonų 20, Paparčiai, tel. 867059698, el.paštu: kaisiadoriugc@gmail.com