Greitieji kreditai gali paskandinti. Ką daryti, kad taip nenutiktų

Greitieji kreditai yra ir išlieka daug rizikų su savimi nešanti paslauga. Labiausiai prie to prisideda palūkanų norma, kuri yra didžiausia iš visų paskolų. Bet savo rolę sužaidžia ir paskolos grąžinimo terminas, kuris dažniausiai būna labai trumpas, todėl paskolos gavėjui reikia greitai vykdyti įsipareigojimus, įrašytus sudarytoje sutartyje.

Dėl to greitieji kreditai dažnai tiesiausiu keliu veda link įsiskolinimų. Nespėjus grąžinti vieno kredito, atsiranda didelis poreikis imti antrą, o kartais ir trečią bei ketvirtą. Lietuvoje yra daug žmonių, kurie yra įsipareigoję ne vieną kartą ir ne vienai įmonei. Savaime suprantama, kad tai – rizikinga.

Todėl nėra nieko nuostabaus, kad su įsiskolinimais bei pradelstais kredito mokėjimai susidūrę žmonės savo „karjerą“ pradėjo nuo greitųjų kreditų. Bet tai nėra neišvengiama. Įsivedus keletą saugiklių į savo skolinimosi praktiką ir atlikus keletą svarbių veiksmų prieš priimant galutinį sprendimą, greitųjų kreditų rizika gali būti sumažinta iki visiško minimumo.

Kreditorių sąlygų palyginimas

Prieš keletą metų daryta apklausa parodė, kad tik 2% žmonių atlieka bet kokius kreditų palyginimo veiksmus prieš priimant sprendimą skolintis. Tai dažniausiai lietė greitųjų kreditų davėjus. Vėliau šis skaičius išaugo iki 7%. Na, o dabar jis jau siekia beveik trečdalį visų paskolų gavėjų. Bet tai taip pat reiškia, kad apie du trečdalius žmonių neatlieka jokių palyginimų prieš priimdami sprendimą skolintis. Tai yra tiesus kelias į įsiskolinimų liūną, nes būtent taip priimami sprendimai priveda prie didžiausių finansinių įsiskolinimo problemų, kurios yra susijusios su greitais kreditais.

Tai nėra tik kažkas iš antro plano. Palyginti greitus kreditus yra svarbu, nes kainos tarp jų gali skirtis net kartais. Todėl palyginę skirtingus pasiūlymus jūs galite užsitikrinti net iki kelių kartų mažesnę palūkanų normą, o tuo pačiu ir ženkliai mažesnes mėnesio įmokas. Jei turėsime oneyje tai, kad būtent mėnesio įmokų dydžiai sudaro daugiausia problemų grąžinant paskolas, kreditorių sąlygų palyginimo aktualumas pasidaro aiškus.

Svarbiausia paminėti, kad tokie palyginimai nėra sudėtingi ir tikrai nereikalauja jūsų laiko. Amcredit.lt yra geriausias to pavyzdys. Tik nuėjus į svetainę, joje jus pasitiks visų kreditorių sąlygos. Remiantis jomis galėsite vienu žvilgsniu nuspręsti kuris greitasis kreditas jums yra patraukliausias ir galės geriausiai patenkinti jūsų lūkesčius.

Greitieji kreditai – tik vienas iš būdų pasiskolinti

Greitieji kreditai yra patraukliausi žmonėms dėl suprantamų priežasčių. Galėti pasiskolinti be ilgos atrankos ir ilgo laukimo yra patrauklu žmonės, kuriems pinigų reikia tą pačią dieną. Be to šiandien vis dar galima gauti tokį kreditą per 15 minučių nuo paskolos patvirtinimo (kartais ir nuo paraiškos pridavimo).

Net jei tai yra parankiausia paskola jūsų situacijoje, reikia žinoti, kad tai yra tik vienas iš būdų pasiskolinti. Kiti, galbūt ne tokie patogūs, gali pasiūlyti savų privalumų. Vienas iš tokių yra palūkanų norma.

Pavyzdžiui, sutaupyti galite skolinantis iš bankų. Jie teikia vartojimo paskolas. Tai galbūt nėra taip patogu, kaip greitieji kreditai, nes jums reikia būti to banko klientu ir todėl pasirinkimas gauti paskolą sumažėja, bet tai tikrai gali būti jūsų užantyje kaip vienas iš alternatyvių pasirinkimų. Kadangi beveik kiekvienas iš mūsų turi sutartį su bent vienu iš didžiųjų Lietuvos bankų, pasidomėti jų siūlomomis vartojimų paskolų sąlygomis tikrai nėra sudėtinga. O tai gali duoti ir solidžių dividentų.

Paskolų (ne tik greitųjų kreditų) palyginimas yra kertinis veiksmas, kurį turi atlikti kiekvienas, kai reikia paskolos. Jei jos išvengti tikrai nepavyksta ir ji yra būtina, toks palyginimas gali leisti jums sutaupyti ir išvengti būti paskandintam greitųjų kreditų lavinos.

Nr. 20/19