Gyventojų sprendimas: Kaišiadorių eglės įžiebimo laikas bus paslaptis

Šiemet Kaišiadorių miesto eglutė bus įžiebta neskelbtu laiku. Siekdama stabdyti Covid-19 plitimą, Kaišiadorių rajono savivaldybė priėmė sprendimą neorganizuoti tradicinio eglės įžiebimo renginio Teofiliaus Matulionio aikštėje. Tuo tarpu pilietiški gyventojai išreiškė nuomonę gruodžio 2-4 dienomis vykusioje internetinėje apklausoje. Apklausos dalyviai galėjo rinktis virtualų renginį, laikantis visų saugumo reikalavimų, tačiau nusprendė, kad išmintingiau eglutę įžiebti neskelbiant laiko ir taip užtikrinti dar didesnį saugumą. Gyventojų sprendimas paaiškėjo tik paskutinėmis apklausos akimirkomis.

„Tikiu, kad nors šiemet lauksime Šv. Kalėdų kiek kitaip nei esame įpratę, tačiau širdimis visi būsime kartu. Linkiu, kad kitais metais Lietuva ir visas pasaulis jau būtų įveikęs pandemiją ir mes grįžtume prie savo gražių tradicijų. Tuo tarpu, šiemet eglutės įžiebimo diena ir laikas bus laikomi paslaptyje. Neabejoju, kad įžiebta eglutė skleis artėjančių Šv. Kalėdų dvasią mūsų krašte“,- teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Kiekvienas balsas galėjo nulemti rezultatą

Kaišiadorių rajono savivaldybės organizuota apklausa parodėt ne tik didelį visuomenės sąmoningumą, priimant kraštui aktualius sprendimus, bet ir sukėlė neregėtą intrigą. Likus kiek mažiau nei dešimčiai valandų iki apklausos pabaigos, gruodžio 3 d. 23 val. 06 min. gyventojai buvo pasidalinę į dvi lygias grupes: 388 asmenys buvo už virtualaus renginio organizavimą gruodžio 8 d. 18 val. ir 388 žmonės balsavo prieš.

Vis dėlto gruodžio 3 d. 9 val. ryto paaiškėjo Kaišiadorių krašto žmonių sprendimas. Vos 13-kos balsų persvara rezultatu 418 (50,8 proc.) ir 405 (49,2 proc.) gyventojai priėmė sprendimą įžiebti eglę neskelbiant laiko ir tokiu būdu užtikrinti, kad eglės įžiebimas įvyks maksimaliai saugiai, neskatinant galimo žmonių būriavimosi.

Dėkojame visiems apklausoje dalyviams ir gyventojams linkime, kad Šv. Kalėdų dvasia aplankytų kiekvieno Jūsų namus.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.