Į gaisrą AB „Achema“ priklausantį cechą buvo iškviestos ugniagesių pajėgos net iš Kauno, Kaišiadorių bei Kėdainių

Spalio 26 dieną, didelės ugniagesių gelbėtojų pajėgos net iš Kauno, Kaišiadorių bei Kėdainių rajono buvo išsiųstos į Jonavos rajono, Ruklos seniūnijos, Jonalaukio kaimą.

11 val. 58 min. buvo gautas pranešimas, kad Jonavos r., Ruklos sen., Jonalaukio kaime esančiame AB „Achema“ azoto rūgšties ceche dega alyva. Į gaisro vietą nedelsiant buvo siunčiamos sustiprintos ugniagesių gelbėtojų pajėgos net iš aplinkinių rajonų. Viso nelaimės likvidavimui buvo išsiųstos 8 ugniagesių autocisternos, autokopėčios, cheminių incidentų likvidavimo automobilis, štabo automobilis.

Laimei, gaisrą pavyko greitai lokalizuoti pačios įmonės autocisterna iki atvykstant priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams, taip išvengiant didelės nelaimės.

Paaiškėjo, kad gaisras kilo ir dujinė turbina užsidegė nutrūkus turbinos tepalo tiekimo vamzdeliui. Nuo užsidegusios dujinės turbinos ugnis persimetė į pastogę, į 3 ventiliatorius.

Gaisro metu apdegė pati turbina, apsilydė turbinos laidai, bituminė stogo danga aplink ventiliatorius. Aprūko cecho sienos ir lubos.

Cechas blokinis 150×18 m dydžio, stogas dengtas bitumine danga.

Kauno APGV, Kaišiadorių PGT ir Kėdainių PGT pajėgos grąžintos pakeliui.