Į šalį atplūsta šiltesni orai: savaitgalį termometrų stulpeliai kils iki 20 laipsnių šilumos

Ketvirtadienį aukšto slėgio laukas tols į rytus, tuo pačiu metu iš pietvakarių artės žemesnio slėgio laukas. Dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, tarpais džiugins saulės spinduliai. Įdienojus ir po pietų vakarinėje šalies pusėje kai kur trumpai ir negausiai palis. Vėjas daugiausia pūs iš pietryčių, pietų, 6–11 m/s greičiu, tik pajūryje įdienojus jis suksis iš pietvakarių. Į šalį ims plūsti šiltesnio oro masė, temperatūra kils iki 13–17, pietvakariniuose rajonuose vietomis 18–19 laipsnių šilumos.

Penktadienį piečiau mūsų šalies suksis žemo slėgio sūkurys. Tiek naktį, tiek dieną debesuotumas bus nepastovus, vietomis, daugiausia Pietų ir Rytų Lietuvoje, praslinks trumpalaikiai lietūs, dieną kai kur pagrūmos perkūnija.

Naktį temperatūra pažemės iki 4–9 laipsnių šilumos, tik šiaurės vakariniuose rajonuose vietomis vės iki 1–3 laipsnių šilumos, čia dirvos paviršiuje kai kur pasitaikys šalnų iki 0–3 laipsnių šalčio. Dieną orai bus palyginti šilti, temperatūra kils iki 15–20 laipsnių, tik vietomis, kur debesys bus tankiausi ir lyti pradės anksčiausiai, šils iki 12–14 laipsnių. Vėjas naktį daugiausia pūs iš pietų, silpnas, dieną – besikeičiančios krypties, nestiprus.

Šeštadienį taip pat vietomis palis, išliks šilta – naktį vės iki 4–9 laipsnių šilumos, dieną šils iki 15–20 laipsnių, tik prie jūros, dėl vėsinančio Baltijos poveikio, bus 11–14 laipsnių.

Naujienos iš interneto