Įdomūs faktai apie vandenį

Vanduo – pati reikalingiausia žmogaus egzistavimui medžiaga. Tačiau vandens resursai esant šiandieniam jo sunaudojimui sparčiai mažėja. Yra apskaičiuota, kad naudojant vandenį šiandieniais tempais, jo užteks tik artimiausiems 20-30 metų. Taigi, vandenį reikia taupyti.

• Sveikas žmogus per dieną gali išgerti iki 48 puodelių vandens.
• Jei žmogus per trumpą laiką vandens išgeria per daug, vanduo gali atskiesti kraują ir sukelti vandens disbalansą smegenyse.
• Kaskart kai pasijuntate ištroškęs, jūsų organizmas būna netekęs mažiausiai vieno procento skysčių.
• Jei žmogus po didelio fizinio krūvio netenka dalies savo kūno masės, tai numestą svorį sudaro ne riebalai, o būtent vanduo.
• Žmogus išgyventų be maisto mėnesį, tačiau be vandens jis mirtų jau po savaitės.

• Apie 71% žemės paviršiaus dengia vanduo.  Mažiau nei 1% viso geriamojo vandens, kurį tiekia miesto vandentiekis yra suvartojamas maistui ir gėrimui.
• Apie 21% nepanaudoto geriamo vandens nuteka į kanalizaciją.
• Kai vanduo semiamas iš šulinio kibiru, vienas žmogus per parą sunaudoja 25-40 litrų. Bute, kur įrengtas vandentiekis ir sanitariniai mazgai, sunaudojama 200-240 litrų, o kartais ir dar daugiau.
• Per parą ištekės iki 500 litrų vandens, jeigu iš čiaupo nepertraukiama srovele teka degtuko skerspjūvio dydžio vandens srovelė. Jei vanduo tik lašės, per tą patį laiką jo prarasime 60-180 litrų, o per mėnesį – apie penkias tonas. Jei nesandarus tualeto bakelis, per parą galima netekti net iki 1500 litrų vandens.
• Žmonių vartojimui pritaikyta tik 0,3% viso pasaulio vandens.
• Tekant karštam vandeniui iš vieno čiaupo srovele, ne storesne už degtuką, per metus išeikvojama tiek šilumos, kurios užtektų vienam butui apšildyti du mėnesius.

Stulbinantys atradimai

Neseniai atlikti įvairių šalių mokslininkų tyrimai parodė, kad vanduo nėra vien tai, ką regime, jis turi „atmintį“. Sudėtinga vandens struktūra leidžia jam priimti ir kaupti informaciją. Vasarą džiaugiamės lietumi, žiemą – sniegu. Vanduo užpildo tris ketvirtadalius mūsų planetos paviršiaus, jis yra ne tik gyvų organizmų, bet ir kalnų, mineralų, kristalų, augalų sudėtinė dalis.
Iš vienos pusės vanduo laikomas gyvybės nešėju, iš kitos – griovėju. Kiek globalių katastrofų įvyko dėl jo poveikio! Didysis potvynis ar legendinės Atlantidos nugramzdinimas…
Daugelį pasaulio žmonių nustebino sensacingi atradimai, 2006 m. paskelbti Rusijos mokslininkų bei jų užsienio kolegų, šiandien mus verčia į vandenį pažvelgti kiek kitaip. Šie žmonės, daug laiko tyrinėję vandenį, tvirtina, kad vanduo – ne tik stichija, kad jis atitinkamai reaguoja į kiekvieną mūsų veiksmą ar mintį. Vanduo atpažįsta jam siunčiamus informacinius signalus, todėl jį įmanoma programuoti ar perprogramuoti, pripildyti energijos ir netgi apdovanoti unikaliomis gamtos savybėmis, t. y. struktūrinti vandenį. Vanduo – informacija pakraunama medžiaga. Pats stipriausias būdas – mintimis ar žodžiais perduoti vandeniui emocinį žmogaus užtaisą. Vanduo – tarsi biokompiuteris, kuris padeda žmogui susikurti reikalingas (būtinas) egzistavimo sąlygas.

    Garsus japonų vandens tyrėjas prof. Masaru Emoto yra sakęs: „Žodžiai (mintys) – tai Gamtos vibracijos. Taigi, gražūs žodžiai (mintys) kuria gražią Gamtą, baisūs – baisią, ir tai yra Visatos esmė“. Leidykla ,,Mijalba“ lietuvių kalba išleido Masaru Emoto knygą „Žinia, kurią mums praneša vanduo“. Joje spausdinamos ir autoriaus ypatingu būdu užfiksuotos vandens kristalų fotografijos. Meilės ir dėkingumo žodžiai suformuoja gražių, tarsi žiedai, formų kristalus, pikti žodžiai juos paverčia chaotiškais, neįžvelgiamais… Juose, anot mokslininko, slypi atsakymai į didžiausias visatos paslaptis. Pagrindinė knygos idėja – kad žmogaus sąmonės energija gali keisti vandens ir kitų substancijų struktūrą. Iš čia ir mūsų dvasios būsena bei kūno sveikata. Jei esame pikti, kenkiame sau ir aplinkai, o dėkingumu ir meile teigiamai veikiame vandenį, visą aplinką ir save.

     P.S. Labai rekomenduoju perskaityti bent vieną Masaru Emoto knygą. Jų galima įsigyti knygynuose rusų ir lietuvių kalbomis. Pvz., „Vandens energija“, «Послания воды».

5 AUKSINĖS VANDENS GĖRIMO TAISYKLĖS

1. Atsikėlę ryte, išgeriame 1 stiklinę vandens ir paskui nevalgome 1,5-2 val.
2. 30 min. prieš valgymą išgeriame 1 stiklinę vandens.
3. Valgydami negeriame (pavalgę negeriame apie 40 min.).
4. Likus 30 min. iki miego, išgeriame 1 stiklinę vandens.
5. Kai norime gerti – geriame vandenį.

Pastaba. O būtų dar geriau, jeigu vietoje paprasto vandens tokiu pat būdu gertume silpnos koncentracijos (pH apie 8,5-9,0) jonizuotą šarminį vandenį.