Įgyvendintas projektas „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas aplink Girelės II tvenkinį Kaišiadorių mieste“

2017 m. rugsėjo 11 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius kartu su Transporto investicijų direkcijos direktoriumi pasirašė projekto Nr. 04.5.1-TID-R-516-21-0003 „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas aplink Girelės II tvenkinį Kaišiadorių mieste“ sutartį, kuri įgyvendinama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“.

Dviračių takas Kaišiadoryse (1)

Šiuo projektu buvo rekonstruotas pėsčiųjų ir dviračio takas 1,118 km prie Girelės II tvenkinio. Projekto vertė 124344,94 Eur iš jų ES lėšos – 102997,09 Eur, savivaldybės lėšos 18175,96 Eur. Taip pat Savivaldybė biudžeto lėšomis įrengs suoliukus su atlošais, kurių vertė 2298 eurai. Bendra statybos darbų skaičiuojamoji kaina buvo 223,51 tūkst. Eur. Paskelbus atvirą viešųjų pirkimų konkursą buvo sutaupyta virš 99 000 Eur. Rangos darbus vykdė UAB „Jonavos hidrotechnika“, darbus prižiūrėjo UAB „Saugvila“.

Pagal suderintą ir patvirtintą techninį projektą buvo atlikti grunto kasimo, apsauginio šalčiui atsparaus sluoksnio įrengimo, betono bordiūro įrengimo ant betono pagrindo, žvyro pagrindo įrengimo darbai, paklota pėsčiųjų ir dviračių tako asfalto danga, įrengti  šeši  suoliukai, suremontuotas tiltelis.

Dviračių takas Kaišiadoryse (3)

Šis projektas skirtas pagerinti pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas Kaišiadorių mieste, padidinti gyventojų mobilumą bei  prisidėti aplinkos taršos mažinimo. Tikimasi, jog įrengtas naujas pėsčiųjų ir dviračių takas skatins aplinkai draugiškas transporto priemones, gyventojai turės galimybę pėsčiomis/dviračiais saugiai pasiekti centrinę miesto dalį, nereikės važiuoti/eiti nesaugiais kelkraščiais. Artimiausiu metu taip pat planuojama ir  pėsčiųjų bei  dviračių tako iš Kaišiadorių į Stasiūnus įrengimas.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

 

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto