Įkliuvo suklastotą vairuotojo pažymėjimą už 2,5 tūkst. litų „įgijęs“ vairuotojas

Pirmadienio ryte Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kontroliavo saugų eismą prie mokyklų, kartu tikrindami įtarimą keliančius automobilius, jų vairuotojų blaivumą ir dokumentus.

Apie 8 val. 45 min. Vilniaus r., Nemėžyje, pareigūnų įtarimus sukėlė automobilis „Renault Espace“ – jo vairuotojas suglumo, pamatęs pareigūnus. Sustabdžius šį automobilį, atrodė, kad priežasties vairuotojui nerimauti nebuvo – techniškai tvarkingo automobilio vairuotojas pateikė visus reikiamus dokumentus ir buvo blaivus.

Tačiau pareigūnų įtarimus sukėlė 37 m. vyro pateiktas vairuotojo pažymėjimas. Kelių policininkai patikrino asmens duomenis turimose duomenų bazėse, tuomet paaiškėjo, kad vyras neturi teisės vairuoti – ši buvo atimta 2014 m. spalį, už tai, kad asmuo atsisakė pasitikrinti girtumą, kuomet buvo įtariamas vairuojantis neblaivus. 37 m. vairuotojas paaiškino, kad netekus teisės vairuoti, jam pagelbėti pasisiūlė draugas, kuris už 2,5 tūkst. litų ir parūpino vairuotojo pažymėjimo „dublikatą“. Draugas teigė, kad šis vairuotojo pažymėjimas yra tikras, bet policijai geriau su juo neįkliūti.

Vairuotoją policijos pareigūnai sulaikė ir pristatė į policijos komisariatą.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija