Įmonės pavadinimo registravimas. Ką būtina apie tai žinoti?

Jei nusprendėte įkurti įmonę, tai jai būtina ir vardą suteikti, ne tik suteikti, bet ir įregistruoti. O kur tas veiksmas atliekamas? Įmonių pavadinimų Registrų centre, vietoje kur registruojami nauji juridinių asmenų pavadinimai. Pateikiame keletą patarimų apie tai, ką reikia žinoti prieš imantis registruoti įmonės pavadinimą.

Į ką verta atkreipti dėmesį parenkant įmonei vardą?

Verslo įmonei jos pavadinimo parinkimas yra vienas  pačių svarbiausių pirmųjų žingsnių, nes skambus ir taiklus pavadinimas ne tik nušviečia įmonės sėkmės bei pagrindinių tikslų viziją. Jis turėtų būti gana paprastas ir tuo pačiu tvirtai įsirašantis į atmintį. Tinkamas pavadinimas – tai tikras jūsų verslo sėkmės garantas.

Ką būtina atlikti prieš įmonės pavadinimo registraciją Juridinių asmenų registre?

Pirmiausiai būtina atidžiai patikrinti ar jūsų pasirinktas pavadinimas nėra tolygus kitiems, jau įregistruotiems įmonių pavadinimams. Taip pat reikia pasitikrinti, ar jūsiškis pavadinimas nesikerta su Lietuvos Respublikos teisės aktais, tuo atveju praverstų konsultacija su Valstybine lietuvių kalbos komisija. O šiaip, ar pasirinktas įmonės pavadinimas atitinka kitus keliamus reikalavimus ir ar gali jis būti naudojamas, nustato pats Registrų centras po to, kai jau bus pateiktas prašymas dėl pavadinimo laikino įrašymo į Juridinių asmenų registrą.

Kaip reikia patikrinti ar jūsų pasirinktas įmonės pavadinimas tikrai yra unikalus?

Juridinių asmenų registre jūsų pasirinktas pavadinimas negali sutapti su jokiu kitu registre esančiu pavadinimu, atmetus įrašus rodančius įmonės juridinę formą (UAB, VšĮ, MB ir kt.). Pavadinimas taip pat jokiu būdu negali sutapti su jau esamais tiek Lietuvos, tiek Europos, tiek pasauliniais prekiniais ženklais. Apibendrinus, jūsų pasirinktas įmonės pavadinimas jokiu būdu negali būti tolygus su Juridinių asmenų registre esančių įmonių pavadinimais.

Kokius veiksmus atlieka Registrų centro darbuotojai?

Registrų centro darbuotojai, gavę jūsų prašymą įregistruoti pasirinktą pavadinimą, patikrins jo tapatumą jau įregistruotų įmonių kataloge, laikinai į registrą įrašytų pavadinimų kataloge bei Nacionalinių ES ir Lietuvoje veiklą vykdančių tarptautinių prekių ženklų kataloge. Tada jei pavadinimas nekels jokių abejonių, jis bus įtrauktas laikinai į Registrą, kur pavadinimas bus saugomas pusę metų po laikino įregistravimo. Jei jums dar kilo kokių nors neaiškumų, susisiekite su: https://www.eureka.lt/ ir sulauksite atsakymų į jus dominusius klausimus.

Nr. 22/14