Informacija apie rengiamą rajono bendrąjį planą ir planuojamą oro uostą bus pasiekiama lengviau

Nuo šiandien naujoje Kaišiadorių rajono savivaldybės interneto svetainėje atskiroje skiltyje pristatomi svarbiausi su rengiamu rajono bendruoju planu susiję klausimai. Apsilankius Savivaldybės interneto svetainėje https://kaisiadorys.lt/ skiltyje „Bendrasis planas“ (https://kaisiadorys.lt/bendrasis-planas-d.u.k./1881) bus galima rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano sprendinius, eigą ir su plano rengimu susijusius procesus. Taip pat pateiktos nuorodos į teisės aktus bei svarbiausius dokumentus. Ši skiltis bus nuolat atnaujinama ir papildoma atsiradus naujai reikšmingai informacijai.

„Nors diskusijos dėl galimo Nacionalinio oro uosto įkūrimo Kaišiadorių krašte vyksta jau keletą metų, tačiau pastaruoju metu pastebimas naujas reiškinys: viešojoje erdvėje pasirodė nemažai spekuliacijų bei visuomenę klaidinančių teiginių. Suvokdami visuomenės teisę į objektyvią ir patikrintą informaciją, matėme poreikį Savivaldybės interneto svetainėje pateikti viešus atsakymus į naujojo oro uosto tema dažniausiai užduodamus klausimus. Sprendimai dėl nacionalinės svarbos objekto galimo įkūrimo priklauso Vyriausybės ir Seimo kompetencijai, tačiau jie glaudžiai susiję su mūsų savivaldybės teritorija ir visų gyventojų interesais. Kadangi kalbame apie istorinę galimybę visai savivaldybei, todėl ateityje skirsime didesnį dėmesį šios idėjos pristatymui rajono gyventojams, inicijuosime platesnes diskusijas, į jas įtraukdami įvairių sričių ekspertus, ir pateiksime visapusišką informaciją apie vieną iš geriausių savivaldybės plėtros galimų krypčių“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Naujoje skiltyje ir pateiktuose atsakymuose gyventojai galės rasti nuorodas į patikrintus šaltinius, leisiančius dar giliau pažinti galimo oro uosto įkūrimo temą. Rengiant atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus vadovautasi objektyvumo, atvirumo ir išsamumo principais, todėl skaitytojai galės lengvai rasti informaciją tiek apie tokio projekto privalumus, tiek ir apie jo trūkumus.

Parengto klausimyno preambulėje nurodytas svarbus Savivaldybės tikslas siekti subalansuoto intereso, kuris leistų apginti šalies interesus turėti šiuolaikišką oro uostą ir suteiktų Kaišiadorių kraštui dar geresnes ateities perspektyvas. Be to, tai skatintų geriau atliepti gyventojų lūkesčius bei siekti abipusio dialogo, kuriam Savivaldybė teikė prioritetą nuo pat pradžių. Todėl bendrojo plano klausimynas subrandintas, savalaikis ir natūralus Savivaldybės žingsnis, padėsiantis gyventojams geriau susipažinti su Kaišiadorių rajono bendruoju planu.

Tolesnis Kaišiadorių rajono savivaldybės bendrojo plano dažniausiai užduodamų klausimų klausimynas bus atnaujinamas pagal poreikį, atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius ir atsiradus naujai informacijai apie projektą. Tikimasi, kad jis taps puikiu įrankiu, leisiančiu greitai ir patogiai gauti patikimus atsakymus į gyventojams aktualius klausimus.

Parengė Kaišiadorių rajono mero patarėjas Audris Narbutas

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto