Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos – geros naujienos Kaišiadorių rajonui

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus savo Facebook’o paskyroje pasidalino pranešimu, kuriame rašo, jog neseniai lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, susipažino su naujuoju vadovu bei aptarė daugelį klausimų. „Buvome nusiteikę kaip visuomet sunkiam pokalbiui ir deryboms, bet parsivežėme visai neblogų žinių“ – rašė meras.

Pasak Vytenio Tomkaus, susitikimo metu buvo sutarta kartu spręsti vandens nuvedimo Gedimino gatvėje klausimus (nors pagal naująjį reglamentavimą, visi inžineriniai tinklai priklauso savivaldybei), dėl galimybės įrengti pėsčiųjų-dviračių takus Kaišiadorys-Žiežmariai ir Rumšiškės-Pravieniškės turėtume sužinoti ateinančių metų pradžioje, kai bus paviešintas Kelių direkcijos valdomų pėsčiųjų/dviračių takų vystymo planas.

Buvo sutarta, kad greičio mažinimo kalnelis Palomenės g., Gudienoje turėtų būti įrengtas ateinančiais metais (nors ir yra 93 prioritetinių projektų eilėje), pirkimus planuojama atlikti iki kovo 15 d.

Kas liečia rajono kelius, tai žvyrkelis Kaišiadorys-Stabintiškės-Čiobiškis baigiamas projektuoti, asfaltavimo darbus planuojama pradėti kovo 15 d., žvyrkelio Ilgakiemis-Kasciukiškės projektas parengtas, pradėti darbus taip pat planuojama kovo 15 d., tačiau žvyrkelis Palomenė-Lomeniai kol kas nėra įtrauktas į asfaltavimo programą ir tai bus galima padaryti rengiant naują programą 2023 m.

Dėl pėsčiųjų perėjos ir tako Stabintiškėse įrengimo, taip pat dėl šaligatvio pratęsimo Vilniaus g. Žasliuose, LAKD sutinka ieškoti sprendimų, savivaldybė pateiks konkrečius savo siūlymus. Kelio Kaišiadorys-Palomenė prasčiausias ruožas yra nuo 8,68 iki 11,195 km, jis yra 57 LAKD eilėje ir turėtų būti remontuojamas po 2 metų. Dėl pėsčiųjų perėjos Žiežmariuose, Vilniaus g., ties sankryža su Vytauto ir Žaslių g. (prie bažnyčios) įrengimo bus sprendžiama įvertinus galimus saugaus eismo priemonių įrengimo projektinius sprendinius (automobilių stovėjimas ir pan.), o dėl šaligatvių įrengimo Antakalnio gyvenvietėje, šalia Antakalnio g. LAKD atsakymas buvo toks: „kelias įtrauktas į prioritetinę takų tiesimo gyvenvietėse eilę ir preliminariai pagal metodikos vertinimo kriterijus surinkęs 50 balų. Kai bus žinomas 2021 m. biudžetas, Kelių direkcija atsiųs informaciją savivaldybei, kada, pagal skiriamą finansavimą, gali būti sutvarkytas kelias“.

Pravieniškių gatvė Pravieniškėse pagal prioritetinę eilę yra 21 vietoje, ją planuojama sutvarkyti 2 metų laikotarpyje.

„Tokie pagrindiniai atsakymai ir pagrindinės naujienos. Dar labai akcentavome kelio Kaišiadorys-Stasiūnai remonto poreikį, kol kas šis kelias LAKD eilėje yra 151 vietoje, todėl būtų remontuojamas tik 4–5 metų laikotarpyje, bet tokie terminai mūsų netenkina ir ieškosim galimybių paspartinti darbus. Taip pat kalbėjome apie galimą kai kurių kelių perdavimą iš LAKD savivaldybei ir iš savivaldybės LAKD, jeigu tai padėtų pagreitinti darbus. Mes labai atsargiai vertinam tokius siūlymus, bet jeigu prieš perduodama LAKD tokius kelius suremontuotų, tuomet būtų galima svarstyti.

Tuo tarpu šiais metais, dėl papildomų iš Covid neigiamų pasekmių mažinimo fondo gavę papildomų lėšų, sutvarkysime eilę kelių už maždaug 2,5 mln. Eur. Darbai vyksta (prieš porą dienų mačiau Bartaičių gatvė Gudienoje asfaltuojama), daugiau informacijos apie tai pateiksime vėliau.“ – optimistiškai nuteikiamomis naujienomis dalijosi Kaišiadorių rajono savivaldybės meras.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto