Iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pabėgo du nuteistieji

Šiandien, gegužės 14 dieną, apie 3 val. iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos III sektoriaus pabėgo nuteistieji Egidijus Žilinskas, gimęs 1996 metais, ir Rolandas Kazakevičius, gimęs 1974 metais.

Nuteistasis E.Žilinskas bausmę atliko pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. (atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį), 180 str. 2 d. (apiplėšė įsibrovęs į patalpą arba panaudojęs nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą) ir 183 str. 3 d. (pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį nedidelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę). Į laisvę turėjo išeiti 2024 m. gruodžio mėn. Į Pravieniškių PNAK III sektorių atvežtas š.m. sausio 18 d.

Nuteistasis R.Kazakevičius bausmę atliko pagal Baudžiamojo kodekso 180 str. 1 d. (panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti arba kitaip atimdamas galimybę nukentėjusiam asmeniui priešintis pagrobė svetimą turtą), 181 str. 1 d. (neturėdamas teisėto pagrindo atvirai ar užmaskuotai savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, suteikti turtinę teisę ar atleisti nuo turtinės pareigos arba atlikti kitus turtinio pobūdžio veiksmus, arba nuo jų susilaikyti grasindamas prieš nukentėjusį ar kitą asmenį panaudoti fizinį smurtą, sunaikinti ar sugadinti jo turtą, paskelbti kompromituojančią ar kitokią informaciją, kurios atskleidimas nepageidautinas, arba panaudodamas kitokią psichinę prievartą) ir 182 str. 1 d. (apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino). Į laisvę turėjo išeiti 2023 m. vasario mėn. Į Pravieniškių PNAK III sektorių atvežtas 2020 metų gruodžio 1 d.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 241 str. (kalinio pabėgimas).

Nuteistųjų intensyviai ieško policija ir Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Turinčius informacijos apie pabėgusį nuteistąjį, prašome pranešti skubios pagalbos telefonu 112.