Įspėjimas gyventojams! Artinasi labai stipri audra!

Liepos 28 d. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išplatino perspėjimą apie stichinį meteorologinį reiškinį, kad  šiandien šalyje numatoma labai smarki audra. Galima perkūnija,  smarkus lietus – 15–49 mm, škvalas – iki 15–20 metrų per sekundę, o vietomis –  iki 25 metrų per sekundę, kruša).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kad siaučiant stipriam vėjui, būtina pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Nes gali lūžti dideli, ypač seni medžiai, kristi jų šakos, griūti silpnos konstrukcijos statiniai, virsti nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Pučiant stipriam vėjui reikia nutraukti  krovos darbus kranais ir negalima dirbti su atvira ugnimi.

Prieš audrą patariama sandariai uždaryti pastatų langus, duris  ir stoglangius. Daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, reikėtų pritvirtinti ar įnešti į patalpą.

Pučiant stipriam vėjui, nereikėtų stovėti  po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Taip pat atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad jie nestatytų automobilių po medžiais.

Taip pat nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėl to privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų ir perspėkite juos. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar yra mažamečių vaikų, šiuo metu leidžiančių laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. Nelaimės atveju reikia skambinti  skubios pagalbos  telefonu 112.

Naujienos iš interneto