Išvalę Girelės tvenkinį, jaunuoliai liko šokiruoti – kitą dieną radiniai vėl atsidūrė tvenkinio dugne
Vieni teršia gamtą, o kiti stengiasi sutvarkyti kitų paliktas šiukšles. Taip jau tapo įprasta mūsų visuomenėje. Ko gero tokių gamtos teršėjų galvose vis dar gyvuoja sovietinis mentalitetas, kad šiukšlinti galima bet kur. Laimei, šiuolaikinis jaunimas jau pradeda mąstyti kur kas protingiau ir tausoti gamtą, saugoti ją. Juk tos šiukšlės niekur nedings, o tik ir toliau terš aplinką kurioje gyvename patys, gyvens mūsų vaikai, anūkai ir dar daug kartų…
Naujienų tinklalapio Kaišiadoriečiams.lt redakcija sulaukė vieno jauno ir aktyvaus savo skaitytojo žinutės bei nuotraukos, kurioje vaikinas užfiksavo iš Girelės II tvenkinio (Ščebnicos) ištrauktus „lobius“. Pasak pačio vaikino, jis su savo draugais, eidami prie ežero, dažnai pasiima darbines pirštines ir surenka kitų paliktas šiukšles, kurios daugeliui gali pridaryti rimtų sveikatos problemų. Juk įsipjovus į seną butelio šukę ar surūdijusį metalo gabalą, kurie vandenyje pragulėjo ne vienerius metus, galima pasigauti ne vieną rimtą užkratą. O kai kurie atvejai gali baigtis ypač rimtai ir pareikalauti žmonių gyvybių.
Plytos, prie kurių pririštos virvės, batai, kamuoliai, meškerės, skardinės, stikliniai ir plastikiniai alkoholio buteliai, stiklainiai, kamšteliai, drabužiai, pagaliai ir net kastuvas – tai tik dalis „lobių“, kuriuos jaunuoliai ištraukė iš mūsų visų taip mėgstamo ir lankomo vandens telkinio dugno. Telieka spėlioti, kiek dar ten visokiausių turtų yra paskendę… Bet tai, ko gero, dar nėra liūdniausia…
Ištrauktus ežero turtus jaunuoliai tvarkingai sudėjo ant tilto tikėdamiesi, kad atsakingos už aplinkos priežiūrą tarnybos juos išgabens. Juk plytų ar kastuvo nebesi į buitinių atliekų konteinerį. Tačiau jau kitą dieną, vėl atėję prie Girelės II tvenkinio, jaunuoliai liko nustebę ir nuliūdinti tokio žmonių elgesio – buteliai, kastuvas ir kitos šiukšlės vėl buvo sumestos į vandenį… Pasirodo, kad kažkam daug maloniau būti prie tokio ežero, kuriame pavojinga maudytis dėl dugne esančių šiukšlių, negu prie tvarkingo ir neužteršto. Įdomu, kas dedasi tokį sovietinį mentalitetą paveldėjusių asmenų galvose? Ar ir savo namuose jie taip elgiasi? Spaudo į vandenį, kurį po to patys geria?
Kaišiadororiečiams.lt dėkoja jaunuoliams, kurie stengiasi, kad mūsų aplinkoje būtų kuo mažiau kitų paliktų šiukšlių ir si9lome kitiems taip pat pasekti šių vaikų pavydžiu. Juk tikrai nesunku einant prie ežero ar kur nors į gamtą į kišenę įsimesti darbines pirštines ir, pamačius pakrantėje ar krūmuose išmestą butelį ar kitą šiukšlę, ją pakelti ir išmesti į konteinerį. Ką gali žinoti, gal būtent tą jūsų pakelta šiukšlė apsaugos kieno nors vaiką nuo susižalojimo. Saugią aplinką kuriame tik mes patys.