Įtempta para Kaišiadorių ugniagesiams: nespėjus grįžti iš vieno gaisro – teko skubėti į naują iškvietimą

Praėjusią parą Kaišiadorių ugniagesiai skubėjo į keturis iškvietimus.

Balandžio 22 dienos popietę, 12 val. 12 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Maironio gatvėje, deginami lapai. Paaiškėjo, kad pilietis degino gamtinės kilmės atliekas ir laužą prižiūrėjo. Laužą gyventojas užgesino pats.

17 val. 56 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Palomenės kaime, Lomenos gatvėje dega suodžiai kamine. Pats namas 16×9 m dydžio, vieno aukšto, su mansarda, stogas šlaitinis, dengtas bitumine danga. Viena namo dalis mūrinė, kita – medinė apmūryta.

Atvykus ugniagesiams iš lauko pusės iš po skardinės kamino apdailos rūko dūmai. Ugniagesiams teko atardyti kamino apdailą. Laimei, liepsna į kamino konstrukcijas nepersimetė. Dūmų detektorius buvo įrengtas ir suveikė. Gelbėtojai pabudėjo, kol išdegė suodžiai kamine.

Vakare, 20 val. 27 min., vėl suskambo aliarmas. Buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, sodų bendrijoje „Baltasis berželis“, Sodininkų gatvėje, dega pastatas. Per 9 minutes atvykę gelbėtojai rado degančia 1,5 m x 1,5 m dydžio rūkyklą ir 1 m³ aplink ją sukrautų malkų. Gaisrą gelbėtojams pavyko likviduoti per 3 minutes. Gaisro metu rūkykla sudegė visiškai, apdegė šalia buvusios malkos.

Pajėgoms dar nespėjus grįžti iš gaisro Sodininkų gatvėje, 21 val. 15 min. per radijo stoteles buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Žemaitės gatvėje esančiame name daug dūmų, liepsnos nėra. Ugniagesių pajėgos skubiai grįžo į Kaišiadoris.

Atvykus nurodytu adresu paaiškėjo, kad kamine dega suodžiai, patalpos buvo lengvai uždūmintos, iš kamino ėjo žiežirbos. Pats namas 10×10 m dydžio, vieno aukšto, mūrinis, su rūsiu ir mansarda, perdanga gelžbetoninė, stogas šlaitinis, dengtas šiferiu.

Dėl saugumo ugniagesiai namo stogą suliejo vandeniu, kad iš kamino einančios žiežirbos neįpliekstu liepsnos ir pabudėjo, kol kamine išdegė suodžiai. Šio namo savininkai taip pat rūpinasi savo ir savo turto saugumu bei namuose buvo įsirengę dūmų detektorių, kuris taip pat suveikė.