Jonavos AB „Achema“ vyko mokomosios pratybos (video)

Vasario 27 d. Jonavos AB „Achema“ vyko mokomosios pratybos „Amoniakas-2020“. Jų metu  buvo  patikrintas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų pasirengimas likviduoti galimą cheminį įvykį, kai į teritoriją išsiliejo 50 t amoniako, patikrinta sąveika su bendrovės darbuotojais, specialiosiomis tarnybomis, civilinės saugos sistemos pajėgomis, Jonavos savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru.

Pratybose dalyvavo apie 50 ugniagesių gelbėtojų iš Kauno, Jonavos, Marijampolės, Kėdainių ir Kaišiadorių. Jie rūpinosi specialiomis vandens užsklandomis, kad neplistų amoniako garai, įrenginėjo švarinimo postus, evakavo ir švarino nukentėjusiuosius.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vido Barausko, viso užduotys, numatytos pratybų scenarijuje, buvo įvykdytos. „Pratybų metu patikrintas bendras pasirengimo likviduoti chemines avarijas lygis, bendradarbiavimas ir sąveika tarp struktūrų, ugniagesių gelbėtojų pasirengimas. Maloniai nustebino ir teigiamas požiūris bei puikus AB „Achema“ pasirengimas pratyboms. Įgijome patirties, kuri padės įvykus tikrai cheminei avarijai,“ – sakė jis.

Pasibaigus pratyboms už rimtą  ir atsakingą požiūrį į jas ugniagesiams gelbėtojams ir visiems jose dalyvavusiems padėkojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto