Jonavos rajone apvirto benzinvežis

Rugsėjo 9 dieną, 14 val. 36 min., specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Jonavos rajone, Užusalių seniūnijoje, Girininkų II kaime nuvirto vilkikas, iš cisternos bėga kuras, vairuotojas nesužalotas.

Atvykus specialiosioms tarnyboms paaiškėjo, kad benzinvežis, vežęs apie 19 t žymėto dyzelino, buvo nuvažiavęs nuo pagrindinio kelio į šalutinį keliuką, nulaužęs kelis medžius ir apvirtęs, iš cisternos viršutinių angų tekėjo dyzelinis kuras. Ugniagesiai gelbėtojai užsandarino angas, kad teršalai nepatektų į upelį, ant kelio pabėrė biraus sorbento. Kad nekiltų gaisras, putų generatoriumi putomis buvo padengta apie 80 m² įvykio vietos.

Po eismo įvykio teršalų, nubėgusių žvyrkeliu 250 m ruože, pateko į Šešuvos upę. Ant vandens 150 m² plote nupurkšta susidariusi teršalų plėvelė. Grandininiu pjūklu išpjauti medžiai, atvykę magistralinių kelių darbuotojai pastatė greitį ribojančius ženklus. Buvo atliekami kuro perpumpavimo į kitos įmonės cisterną darbai, organizuojami atvertimo darbai, pilamos pjuvenos.

Teršalų surinkimui buvo sunaudota apie 80 kg biraus sorbento, 3 l skysto sorbento, 6 vnt. (po 3 m) sorbuojančių bonų, 3 vnt. (0,45×0,45 m) sorbuojančių pagalvių, atvežta 6 m³ pjuvenų.

Avarijos likvidavime dalyvavo GMP, policijos pareigūnai, Jonavos miesto ir Kauno miesto aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai, vienas Jonavos skyriaus civilinės saugos darbuotojas, magistralinių kelių darbuotojai, Jonavos PGT viršininkas, Kauno PVS atstovas.

Padarinių likvidavimo darbai tęsiami ir šiandien, nukasinėjamos pjuvenos su surinktais teršalais. Teršalų utilizavimu rūpinasi atsakinga įmonė.