Joninės Kaišiadorių rajone: kur švęsti?

Tokios Joninės Lietuvoje retai kada pasitaiko: be lietaus, vėjo ir su vasariška šiluma. Negana to – dar ir ilgasis savaitgalis. Todėl Kaišiadoriečiams.lt pasidomėjo, kur Kaišiadorių rajone vyks Joninėms skirti renginiai ir šventės, kad trumpiausią metų naktį netektų praleisti nuobodžiai.

Smagi Joninių šventė nusimato Žasliuose, kur birželio 23 dieną, Žaslių bažnyčios slėnyje, nuo 19 val., vaikų lauks nemokamas batutas, vyks lauko prekyba, Joninių laužas ir, žinoma, smagi muzika. Susirinkusiems koncertuos Semeliškių vokalinis instrumentinis ansamblis „Svaja“, populiarių dainų atlikėjas Ernestas ir atlikėja Gintarė Karaliūnaitė.

Žiežmariuose, sodų gatvėje esančiame sporto aikštyne, Joninių šventė prasidės nuo 3×3 krepšinio turnyro, kuris startuos 16 val. O 20 val. prasidės pačios linksmybės su šokiais ir laužais.

Darsūniškio piliavietėje, pasiekiame pėsčiųjų taku, esančiu tarp Vytauto Didžiojo g. 54 ir 56 pastatų, Joninių šventė taip pat prasidės nuo 20 val. vakaro. Susirikusiems gerą nuotaiką dovanos diatoninės armonikos, smuiko ir mandolinos trio „Sprycauka“ bei Kruonio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“.

Paparčiuose Joninės bus pradėtos švęsti šiek tiek anksčiau – nuo 19 val., prie tvenkinio. Vakaro programoje susirinkusius linksmins grupė „Chemija“ su savo koncertine programa. Taip pat laukia teatriuko „Raskila“ pasirodymas, šokiai, dainos, žaidimai, Joninių laužas, kaimyniška žuvienė ir suneštinės vaišės.

Rumšiškėse esančiame Lietuvos liaudies buities muziejuje taip pat bus linksma. Čia susirinkusiųjų laukia Joninių naktis muziejuje, kur veiksmo taip pat netruks.

  • 20:00–22:00 Kupoliavimas, vainikėlių pynimas, vaišės, dainos ir rateliai, saulės palydėjimas su ansambliais „Nedėja“ ir „Aidija“;
  • 20:00–22:00 Dzūkijos kaime kviečiame pasivažinėti arklio traukiamu vežimu ar pajodinėti;
  • 21:00–21:45 Joninių Garsovaizdžiai: Lina Žilinskaitė – kanklės, gyvas atlikimas;
  • 22:00–23:00 Klojimo teatre kviečiame į teatro „Labas“ spektaklį: „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“;
  • 23:00–23:30 Palydint dainomis plukdysime Joninių vainikėlius. Taip pat jūsų lauks degančių ratų leidimas nuo kalno, stebulių ir laužo įžiebimas;
  • 23:30–01:00 Kviečiame į naktinę folkšokių programą su ansambliais „Aidija“ ir „Lygaudės alumnai“;
  • 01:00 – iki kol rasim… „Paparco radzybos ir kici monai“;
  • 01:00–02:00 Joninių Garsovaizdžiai: Modestyno – šokių muzika su folkloru;
  • 02:00–04.00 Joninių Garsovaizdžiai: Kūdra – naktinė šokių muzika su folkloru;
  • 04:00–05:00 Saulės pasitikimas ir renginio pabaiga su ansambliais „Aidija“ ir „Lygaudės alumnai“.

Sodybos Joninių šventės proga dirbs ilgiau nei įprastai – iki 20:00 val., o pagrindinės Dzūkijos sodybos (Rudaminos, Musteikos ir Zervynų) dirbs iki vidurnakčio.

Pakertų kaime Joninės bus švenčiamos birželio 24 dieną, kur nuo 20 val., Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriaus kiemelyje, vaikučių lauks pripučiamas batutas, o visus susirinkusius džiugins gyva muzika.

Puikus oras užsakytas, tad belieka tik linksmai ir saugiai atšvęsti trumpiausios metų nakties šventę.