Joninių burtai: sužinok, kas bus tavo meilė ir kaip prisišaukti laimę

Trumpiausia metų naktis, Joninės, kaip ir ilgiausia metų naktis, Šv. Kūčios, visuomet buvo siejamos su mistika, magija, burtais, pranašystėmis ir stebuklais. Dar ir šiais laikais Lietuvoje yra išlikusios senosios Joninių nakties tradicijos, kuomet yra šokinėjama per laužus, plukdomi vainikėliai ar einama ieškoti paparčio žiedo. Tačiau ar kada nors susimąstėte iš kur ir kodėl yra kilusios šios Joninių nakties tradicijos? Kaišiadoriečiams.lt savo skaitytojams pateikia kelis Joninių nakties burtus, kuriuos jau nuo senų laikų per Jonines atlikdavo jaunimas. Pabandykite, gal ir jums jie atneš laimę.

Šokinėjimas per laužą

Ko gero ne vienas ir šiais laikais yra matęs, kaip Joninių naktį yra šokinėjama per laužą. Tačiau ar susimąstėte dėl ko taip daroma?

Anksčiau buvo tikima, kad jeigu įkalbėsi tau patinkantį asmenį susikibti rankomis ir kartu peršokti laužą, tuomet jūs tapsite tvirta pora.

Vainikų pynimas

Senovėje jaunos merginos Joninių naktį eidavo pinti vainikų. Buvo tikima, kad kuo mergina didesnį ir spalvingesnį vainiką nupins, tuo daugiau šansų, kad ateinančiais metais sulauks savo vienintelio. Taip pat merginos, nupynusius vainiką, skaičiuodavo, kiek jame yra žiedų. Jeigu žiedų skaičius vainike yra porinis, tuomet jos laukia maloni pažintis, o jeigu ne – visus metus teks būni vienai.

Vainikėlių plukdymas

Dar viena neatsiejama Joninių tradicija yra vainikėlių plukdymas upe. Senovės lietuviai tikėdavo, kad jeigu tavo vainikas plaukdamas susilies su kitu, vadinasi, kad jau greitai surasi savo tikrą meilę. O jeigu tavo plukdomas vainikėlis susilies su kurio nors vainiko plukdomu vainikėlių, tuomet reiškia, kad jis ir taps tavo meile.

Vabaliukų burtai

Ko gero vienas iš įdomesnių ir mažiau žinomų burtų Joninių naktį būdavo vabaliukų prognozė. Merginos, norėdamos sužinoti, už kokio vyro ištekės, vidurnaktį išeidavo į lauką ir iškasdavo gabalą velėnos bei jį apvertusios palikdavo. Ryte, vos tik nubudusios, bėgdavo pažiūrėti, koks vabaliukas išlindo iš velėnos. Jeigu išlindo margas vabaliukas, vadinasi, kad jį taps valdininko arba karininko žmona. Jeigu išlysdavo pilkas vabaliukas – tai jos vyras bus neturtingas. Na, o jeigu išlysdavo žalias vabaliukas, tuomet jai lemta ištekėti už ūkininko.

Jaunikio susapnavimas

Jeigu mergina norėdavo susapnuoti savo būsimąjį, tai ji stengdavosi Joninių rytą atsikelti kuo anksčiau ir išbėgti į lauką nepratardama nei vieno žodžio. Išbėgusi ji nusiprausdavo veidą rasa ir vėl bėgdavo į lovą ir stengdavosi užmigti. Senovėje buvo tikima, kad po šio ritualo mergina turėdavo susapnuoti savo būsimąjį.