Joninių paslaptys skleisis Rumšiškėse

Paslaptingoji trumpiausia metų naktis šiemet bus kitokia! Joninių šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse prasidės birželio 23 d. (antradienį) 18 val. Šįkart kviečiame švęsti išskirtinai – čia persipins senosios tradicijos ir papročiai su šiuolaikine kultūra, nuspalvinta lazeriais ir elektroninės muzikos garsais.

Vasarvidžio virsmui atėjus, gamtoje pasiekiama didžiausia gyvybinių jėgų sankaupa, augmenija pasiekia aukščiausią suvešėjimą ir brandą, įgyja ypatingiausių galių. Mums svarbu suskubti jų pasisemti, mokėti panaudoti ir net sutaupyti ateičiai. Kviečiame tai padaryti kartu!

Pirmojoje Joninių šventės dalyje nuo 18 val. kviesime įsijausti į šį gamtos virsmą, senolių papročius, atlikti vandens ir ugnies apeigas, braidžioti po laukinių gėlių pievas, kupoliauti, pažinti žolynus ir jų naudingąsias savybes, pinti gėlių vainikėlius, burtis prie Kupolės medžio, plukdyti vainkėlius Pravienos upeliu bei, žinoma, sveikinti Jonus ir Janinas ir visaip kaip linksmintis! Visas Joninių nakties paslaptis pažinti padės Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Nedėja“.

Po šios tradicijomis ir apeigomis apipintos šventės dalies, nuo 20 val. kviesime bristi per užburiančias atmosferas su muzika, kurioje susitinka mūsų senoji ir šiuolaikinė kultūros. Slėpiningoje ir spalvingoje erdvėje tarp aukštų šnabždančių medžių prie Klojimo teatro vyks Joninių Garsovaizdžių koncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai Girių dvasios, Vėjopatis ir MigloJE.

Vidurnaktį – pats laikas praustis stebuklinga vasarvidžio rasa – saulės ašara, apsivalyti ypatingos nakties laužo ugnimi ir suskubti paparčio žiedo ieškoti. O jau tas daroma – tik pavieniui…