Ką daryti, kad greitieji kreditai nepradėtų smaugti?

Šiandien Lietuvoje nebėra daug žmonių, kurie nebūtų tiesiogiai susidūrę su greitaisiais kreditais. Ir nors greitieji kreditai yra užsitarnavę blogą vardą, pats faktas, kad kažkas kreipiasi dėl greitojo kredito tikrai nieko blogo nereiškia. Net priešingai: dažniausiai tokia paslauga padeda labai lengvai išspręsti laikinas finansines (ar kitokias) problemas, kurios laikui bėgant galėtų pridaryti daugiau bėdos nei palūkanos, kurias teks susimokėti už greitąjį kreditą. Taip, greitasis kreditas nėra pigi paslauga, bet jei mokama ja pasinaudoti, tuomet ji tikrai gali praversti. Juk niekas nesirengia kelionei su taksi: taksi paslaugomis naudojamės tik kai atstumas, kurį reikia nuvažiuoti yra nedidelis. Tokia pati sąlyga turėtų galioti ir greitiems kreditams: tai gali būti labai patogi ir naudinga paslauga, bet jei ja pradedama naudotis „ilgajame laikotarpyje“, tuomet nieko gero laukti nereikėtų.

Mes norime, kad su tokiomis problemomis niekas nesusidurtų, todėl norime pabrėžti keletą svarbiausių akcentų ką reikėtų daryti, kad greitieji kreditai nepradėtų jūsų smaugti.

Skolinkitės tik pigiausią kreditą

Taip, mes visi žinome, kad greitieji kreditai yra brangūs. Bet tai tikrai nereiškia, kad visi jie yra vienodai brangūs. Tiesa sakant, skirtumas tarp tos pačios sumos ir to pačio laikotarpio greitųjų kreditų palūkanų normos skirtingose bendrovėse gali siekti net kelioliką procentinių punktų. Jei pridėsime ir tą faktą, kad kai kurios bendrovės gali siūlyti akcijas norimai pasiskolinti paskolos sumai, mes kalbame apie dar didesnius skirtumus.

Taip, jei paskolos suma nėra didelė, tai galbūt nereiškia labai daug. Bet net ir tuomet tai gali būti svarbu, jei atsiminsime, kad tarp greitųjų kreditų klientų dažnai būna ir nepasiturinčių asmenų. O jei paskolos suma pasiekia šimtus ar net daugiau nei tūkstantį eurų, tuomet mes kalbame apie labai reikšmingas sumas.

Todėl visų pirmiausia prieš teikiant paraišką greitajam kreditui gauti, reikėtų įsitikinti, kad ją teikiate pigiausiam greitajam kreditui gauti. Tik tokiu atveju nepermokėsite. Tą padaryti gali būti sunku, nes palyginti kiekvieną kreditą yra fiziškas iššūkis. Laimei yra tokie puslapiai kaip www.puikipaskola.lt, kur galite rasti visas bendroves, kuriose yra siūlomi pigiausi greitieji kreditai.

Nesiskolinkite jei neturite pajamų

Greitieji kreditai nebėra taip lengvai prieinami bet kam, kaip buvo anksčiau. Dabar įstatymai yra sugriežtinti ir todėl ne bet kas gali pasiskolinti tik panorėjęs. Todėl pavyzdžiui, bedarbiai nebegali lengvai gauti greitos paskolos: paskolos bedarbiams buvo apribotos pirmiausia, kai prasidėjo įsiskolinimų krizė. Todėl šiandien Lietuvoje pasiskolinti neturint darbo yra sudėtinga. Bet sudėtinga nereiškia neįmanoma, todėl žmonės sugalvoja įvairių būdų apeiti šį įstatymą.

Bet tai yra tiesiausias kelias finansinių problemų ir įsiskolinimų ar net antstolių link. Paskolos bedarbiams yra nesuteikiamos ne be priežasties: tokios paskolos turi didelę tikimybę nebūti grąžintos. Todėl jei esate tokioje situacijoje, pasistenkite pasistenkite nesiskolinti ir tvarkytis su savo problemomis kitaip, nes jos galiausiai jus vis tiek pasivys.

Pasinaudokite refinansavimu

Tarp mūsų yra labai daug tokių, kurie turi įsiskolinimų. Norėdami tuos įsiskolinimus padengti tokie žmonės ieško greitųjų kreditų. Tačiau daug protingiau būtų tiesiog pasinaudoti paskolų refinansavimu, kuris yra skirtas būtent įsiskolinimų turintiems žmonėms.

Refinansavimas nėra papildomas skolinimasis (nors jį gauti tampa įmanoma), bet priešingai, jis padeda sumažinti įsiskolinimų skaičių ir jų bendrą palūkanų normą (BVKKMN).

Nr. 18/5