Ką dovanoti vaikams per Kalėdas: žaislai, kurie nedulkės kampe

Kokią dovaną išrinkti vaikui ar paaugliui, kad ji jam ne tik patiktų, bet ir būtų naudinga? Rasti tinkamiausią žaislą ar žaidimą gali būti tikras iššūkis ne tik dėdėms, tetoms ar seneliams, bet ir tėvams: šiandien vaikai Kalėdų Senelio prašo vienos, rytoj – jau visai kitos dovanos. Kaip nepasiklysti konstruktorių, lėlių, robotų, kortų ir stalo žaidimų gausybėje, pataria „Maximos“ pirkimų departamento vadovė Vilma Drulienė.

„Šiuo metu turime daugiau nei 3,3 tūkst. skirtingų žaislų ir žaidimų, taigi pirkėjai gali atrasti dovanas pačių įvairiausių pomėgių turintiems vaikams. Didžiausio pirkėjų antplūdžio žaislų skyriai „Maximose“ sulaukia būtent prieš Kalėdas. Augantį susidomėjimą pastebime jau lapkritį, tačiau tikrasis šturmas vyksta gruodį, kai nuperkama nuo kelių iki keliolikos kartų daugiau žaislų ir žaidimų nei kitais mėnesiais. Labiausiai išauga radijo bangomis valdomų mašinų, pliušinių žaislų su funkcijomis, lėlių-kūdikių, modelių trasų ir garažų, profesinių rinkinių, vonios žaislų, traukinių, konstruktorių, stalo žaidimų paklausa“, – vardina V. Drulienė.

Mažylių mokytojai – žaislai

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant dovaną vaikui? „Maximos“ pirkimų departamento vadovė žaislus skirsto į tris kategorijas. Pirmoji – kūdikiai ir vaikai iki 3 metų. Jiems perkami žaislai, kaip ir kitos dovanos, visų pirma turi būti saugūs, todėl svarbu atkreipti dėmesį į įspėjimus, pateikiamus ant pakuotės: rekomenduojamą vaiko amžių, žaislo naudojimą ir priežiūrą.

Įvairūs pliušiniai ir vonios žaislai – populiarus „Maximos“ pirkėjų pasirinkimas. Visgi V. Drulienė atkreipia dėmesį, kad mažyliams patiks, o ir jų tėveliai apsidžiaugs, dovanų gavę dovaną, kuri lavins mažamečio vystymąsi: kalbėjimą, skaitymą, skatins fizinį aktyvumą, pirštų miklumą. Tai gali būti paprasčiausios kaladėlės, knygelės, grojantys ir net šokantys žaislai.

Pavyzdžiui, „Fisher Price“ išmaniųjų lygių šuniukas tinka vaikams nuo 6 mėnesių, tačiau trys jo lygiai užtikrina, kad žaislas bus naudingas ne vienerius metus. Šuniukas lietuvių kalba groja 20 skirtingų dainų, moko tarti raides, skaičiuoti, supažindina su spalvomis ir kūno dalimis.

Panašias funkcijas turi ir dar vienas „Fisher Price“ gaminys – šokantis robotas „Bubū“, skirtas vaikams nuo 9 mėnesių. Linksmos melodijos ir spalvotos švieselės padeda lavinti mažylio jutiminius pojūčius, koordinaciją, stambiosios ir smulkiosios motorikos įgūdžius, skatina judėti, tyrinėti ir atrasti.

žaislai (3)

Nori barbių ir „Lego“ konstruktorių

Vyresnius, nuo 4 iki 13 metų vaikus, žaislai turi sudominti, įtraukti, skatinti bendravimą. Pavyzdžiui, vaikams nuo 4 metų skirta interaktyvi pliušinė lėlė „Tauškutė“ mėgsta apsikabinimus ir turi interaktyvų veidą, rodantį nuotaikas ir emocijas, o žaidimų metu ji mėgsta šnekučiuotis ir gali pasakyti per šimtą įvairių dalykų. Jei vaikui jau yra penkeri ir daugiau, jam gali patikti „Zoomer“ robotai – šuniukas „Zupps“, kuris reaguoja į prisilietimus ir atlieka įvairius triukus; ar ponis, kurį galima maitinti, puošti ir treniruoti atlikti įvairius veiksmus.

„Su barbėmis ir „Lego“ konstruktoriais jau užaugo ne viena karta, tačiau šie žaislai iki šiol yra itin populiarūs. Šiuolaikinius vaikus labiausiai domina nauji, madingi šių žaislų modeliai, kuriais gali žaisti kartu su draugais. Taip pat jiems patinka automobilių modeliai, radijo bangomis valdomos mašinos ir jų trasos, o jei vaikas meniškos sielos, nesuklysite jam padovanoję modelino rinkinį“, – sako „Maximos“ pirkimų departamento vadovė V. Drulienė.

Tokiame amžiuje vaikai taip pat atranda įvairius stalo ir kortų žaidimus, kuriuos smagu žaisti ne tik su broliais, seserimis ar draugais, bet ir tėvais. Daugeliui puikiai žinomi tokie nesudėtingi žaidimai, kaip „Domino“, „Jenga“, „Alias“ ar „Uno“ skatina bendravimą, be to, tai puiki galimybė tėvams praleisti daugiau laiko su vaikais. Ieškantys naujų, įdomių stalo žaidimų dažnai renkasi nuotaikingąjį „Dobble“, kurio taisykles galima išmokti vos per kelias minutes. Šiuo apvalių kortų rinkiniu galima žaisti net 5 skirtingus žaidimus, o visų jų esmė – atrasti korteles su tokiais pat simboliais.

Dar vienas „Maximos“ parduotuvėse populiarus, lietuviškas stalo žaidimas – viktorina „Visa Lietuva“. Jo žaidėjai gali pasitikrinti savo žinias, o taip pat sužinoti daug įdomios informacijos apie Lietuvos gamtą, kultūrą, lankytinas vietas, geografiją, istoriją.

žaislai (2)

Paaugliams įtikti sunkiau

Paaugliams, kurie yra 14-os metų ar vyresni, taip pat gali patikti įvairūs, net sudėtingesni stalo žaidimai. Strateginio mąstymo ir pinigų valdymo jie gali išmokti su legendiniu „Monopoliu“, kurio yra net kelios skirtingos versijos, o žodžių dėliojimo žaidimas „Scrabble“ ne tik išmokys naujų žodžių, bet ir paskatins galvoti kūrybiškai.

Vyresniesiems naudingi ir įvairūs kruopštumą bei kantrybę ugdantys žaislai – paprastos ar trimatės dėlionės, klijuojami modeliai. Taip pat paaugliai vis labiau domisi technologijomis – galbūt jie turi išmanųjį telefoną ir norėtų virtualios realybės akinių? Didžiosiose „Maximos“ parduotuvėse taip pat galima rasti įvairių kompiuterinių žaidimų, tiesa, prieš perkant tokią dovaną reikėtų išsiaiškinti bent jau tai, kokio žanro žaidimai paaugliui labiausiai patinka.

Paaugliams patinka ir paprastesni žaislai. Šiais metais itin didelio susidomėjimo sulaukė naujovė – suktukai „Fidget Spinner“. Tiesa, jų populiarumo banga pamažu slopsta. Užtat visiems puikiai pažįstamas Rubiko kubas savo pozicijų neužleidžia – kasmet „Maximose“ jų nuperkama tūkstančiai vienetų.

„Maximos“ parduotuvėse galima rasti ne tik dovanas, bet ir visa kita, ko reikia jūsų Kalėdoms, nuo šventinių, mūsų meistrų paruoštų maisto produktų iki namų papuošimų, dekoracijų eglutėms, gardžios arbatos ir privalomu švenčių atributu tapusių mandarinų. Be to, iki pat gruodžio 24 dienos, visose „Akropolio“ prekybos centruose esančiose „Maximose“ perkantiems prekių už daugiau nei 30 eurų – Kalėdų dovanas supakuosime nemokamai“, – priduria V. Drulienė.