Kai spalis prigesina spalvas…

Spalio 24-osios pavakarę, visai nepanašią į tikrojo rudens, vasariškai šiltą ir nušviestą saulės, būrelis pravieniškiečių susirinko mokytis augalų komponavimo paslapčių. Rumšiškių kultūros centro darbščiųjų rankų būrelio vadovė, menininkė Janina Jakubauskienė pravesti edukacinio užsiėmimo „Rudens spalvos floristikoje“ į Pravieniškes atvyko su savo darbų pavyzdžiais ir glėbiu įvairių augalų bei priemonių.

Ruduo mus žavi gausia ryškių spalvų palete, bet artėjant Vėlinėms ir spaliui prigesinant spalvas, menininkė patarė, komponuojant puokštes, rinktis ramesnius tonus. Ji paragino ir artimųjų kapus puošti savo rankomis padarytomis kompozicijomis. Rodydama atsivežtą floristikai tinkamą medžiagą, ji džiaugėsi, kad gamta mums siūlo didžiulę įvairovę: įdomios formos medžių, krūmų šakas, žievę, spalvingus vaisius, samanas, visžalių augalų šakeles ir kt. Pateikusi keletą svarbių pastebėjimų apie spalvų derinimą, puokštės aukščio ir pločio proporcijų išlaikymą, fono bei indų pasirinkimą, pakvietė drąsiai pasinerti į kūrybą. Kol vandens pripiltame dubenyje mirko oazė, reikalinga pasirinkto indo vidui užpildyti, edukacijos dalyviai žavėdamiesi vadovės atsivežtais džiovintais hortenzijų žiedynais, dumplainiais, įvairiaspalviais kermėkais, visžalių gebenės ir amalo šakelėmis, dėliojo patinkančius augalus į būsimas puokštes. Keletas moterų į užsiėmimą atsinešė savo išaugintų ir dar vasarą sudžiovintų ryškiaspalvių šlamučių, sausučių bei įdomių varpinių augalų.

Daugiausiai fantazijos pareikalavusi kūrybinio proceso dalis – meniškai sudėlioti, susmaigstyti pasirinktus augalus į vazos vidų įdėtą vandenyje išmirkytą oazę. Čia kiekvienam kūrėjui reikėjo specialistės patarimo ir pagalbos, kaip pagyvinti kuriamą kompoziciją ar jos neperkrauti. Aplinkui Janiną šurmuliuojantys kūrėjai, stengėsi įsiminti kiekvieną jos pastebėjimą ir čia pat pritaikyti – patobulinti puokštelę, pakeičiant vieną augalą kitu ar tiesiog patrumpinant įsmeigtą šakelę… Greičiausiai dirbusios moksleivės Deimilė ir Tautvilė su meniškomis puokštėmės pirmosios išskubėjo į namus. Užsiėmime dalyvavęs Adolfas, šypsodamasis prisipažino, kad pirmą kartą gyvenime taip „žaidžia“ su gėlytėmis, šakelėmis ir bando kurti meną…

Nors už lango sutrumpėjusi diena merkė akis, pravieniškiečiai neskubėdami dėliojo sukurtas floristines kompozicijas į bendrą parodą, fotografavosi, gėrė arbatą, dalinosi įspūdžiais ir dėkojo Janinai Jakubauskienei už suteiktą galimybę išskleisti kūrybinės fantazijos sparnus, prisiliesti prie jos kuriamų nuostabių darbų bei patiems patirti kūrybinį džiaugsmą.

Teksto ir nuotraukų autorė Aušra Radzevičienė