Kaip apsaugoti save, kai žaibuoja ir griaudėja perkūnija

Gerokai atšilus orams žmonės skuba mėgautis vasara. Kad jos neapkartintų nelaimės, ugniagesiai pataria gyventojams nepamiršti atsargumo. Juo labiau, kad hidrometeorologų duomenimis, šiandien ir artimiausiomis rugpjūčio dienomis bus ne tik karšta, bet galime sulaukti škvalo, lietaus ar perkūnijos. Tad dera žinoti, kad žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant reikėtų skubėti į krantą.

Griaudžiant negalima bėgioti, važiuoti motociklu ar dviračiu, laikyti rankose metalinių daiktų. Kai žaibuoja ir griaudėja perkūnija, geriausia yra likti namuose. Taip pat būtina nepamiršti uždaryti langų ir durų. Dera pasirūpinti, kad namuose būtų išjungti ir elektros prietaisai.

Jeigu audra užklupo lauke, negalima slėptis po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, būti netoli žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų. Perkūnijos metu pavojinga būti ir arti elektros laidų, antenų, langų, durų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, žaibo iškrova šiais metais jau sukėlė 13 gaisrų. O Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Vilkiautinio kaime, gyvenamajame name dėl šios priežasties birželio 29 d. įsiplieskusiame gaisre žuvo moteris, gimusi 1939 m. Beje, pernai per tą patį laikotarpį dėl žaibo iškrovos buvo kilę 35 gaisrai.

Ugniagesiai primena, kad reikėtų paisyti atsargumo ir maudantis vandens telkiniuose. Vien per liepos mėnesį nuskendo 24 gyventojai.