Kaip savaiminį įdegį ant kūno išlaikyti kuo ilgiau

Turbūt daugeliui vasaros metas pirmiausia asocijuojasi su atostogomis bei bronziniu įdegiu. Tačiau ne visi nori ir gali ilgai būti saulėje ar naudotis soliariumu, nes gausūs jų skleidžiami ultravioletiniai spinduliai pagreitina odos senėjimą, pigmentinių dėmių atsiradimą ir gali sukelti rimtesnes ligas. Tad savaiminio įdegio kremai yra bene vienintelė išeitis norintiems palepinti odą ir padėti jai švytėti sveiku spindesiu. Pasirinkus kokybišką priemonę ir ją tinkamai panaudojus, galima gauti daug papildomos naudos.

Jūsų dėmesiui keletas gudrybių, kaip ilgiau išlaikyti savaiminį įdegį ir džiaugtis gražia oda.

Odos paruošimas

Rekomenduojama jau savaitę ar bent kelias dienas prieš kasdien gerai drėkinti odą – ypač kelius, alkūnes, rankas ir pėdas. Tai padės įgauti kuo natūralesnį įdegį. Alijošius, taukmedžio sviestas, glicerinas ar augalinių keramidų sudėtyje turintys losjonai ir kremai labiausiai tam tinkami.

Sekantis svarbiausias žingsnis – atlikti viso kūno šveitimą. Tam reikės paros ar net dviejų, nes būtent tiek laiko reikia odai atsigauti. O jei dar norėsite pašalinti nepageidaujamus plaukelius, teks luktelti dar ilgiau, nes jau vien tarp šių dviejų procedūrų rekomenduojama 24 valandų pertrauka – kad per daug nesudirgtų oda. Suprantama, saulės vonias reikėtų atidėti taip pat.

Odos šveitimo būdas labai priklauso nuo odos problemų ir tipo. Jautriai veido odai netiks grubūs, turintys abrazyvinių dalelių, šveitikliai. O štai kūnui galima panaudoti ir savos gamybos, pavyzdžiui, pagamintą iš cukraus ir dušo želė mišinio. Tik jei paskui planuosite depiliaciją, geriau vis tik rinktis švelnesnį šveitimo būdą.

Pašalinus negyvas odos ląsteles, paspartinama naujų ląstelių gamyba. Tad būtina labai gerai sudrėkinti odą, o itin gausiai – kelius, alkūnes ir kitas sausėjančias vietas – ir prieš pat tepant savaiminio įdegio priemonę. Taip pat svarbu nepamiršti drėkinti odą ir iš vidaus – gerti daug vandens.

Priemonės padengimas

Labai svarbu rinktis kokybiškas ir būtent jums tinkamas priemones. Puiku, jei jų sudėtyje yra vitaminų ir antioksidantų. Taip pat svarbu, kad būtų skirtos jūsų odos tipui – losjonas tiks riebesnę odą turintiems, o tirštesnės konsistencijos kremai skirti sausos odos savininkams. Svarbus faktorius yra ir odos tonas. Tad rinkitės šviesų atspalvį, jei esate šviesiaodis, o vidutinis skirtas tamsesnio gymio žmonėms.

Tolygiam padengimui gali labai pasitarnauti savaiminio įdegio aplikavimo pirštinė. Ji taip pat apsaugos jūsų rankas nuo nepageidaujamo atspalvio. Kad neliktų ruoželių ir lenkimosi žymių, priemonę geriau tepti sukamaisiais judesiais nuo apačios į viršų, nepamirštant skirti ypatingo dėmesio keliams ir alkūnėms, taip pat plaukų linijai ir antakiams.

Kartais gali būti sudėtinga pačiam išsitepti nugarą tolygiai – purškiama įdegio priemonė tam puiki išeitis.

Laikas po procedūros

Itin svarbu nedaryti lemiamų klaidų atlikus procedūrą. Praustis reikėtų ne anksčiau nei už 7-8 valandų. Taip pat turėti mintyje, kad karštas dušas sausina odą, tad geriau rinktis vėsesnį vandenį ir nusiprausus netrinti kūno rankšluosčiu – geriau nusausinti odą juo atsargiai tapšnojant. Nereikėtų ir iškart sportuoti, nes prakaitas irgi didina riziką įgyti nekokybišką įdegį. Kurį laiką vengti saunų, baseinų, chloruoto bei sūraus vandens.

Atsisakyti reikėtų ir agresyvesnio poveikio odos priežiūros priemonių, pavyzdžiui, aknei skirtų prižiūrėti su rūgštimis ar priemonių su alkoholiu. Taip pat depiliaciją vašku pakeisti kitu plaukų šalinimo būdu, o dar geriau tai atlikti prieš tepantis savaiminio įdegio kremu.

Profilaktinė priežiūra

Kaip ir prieš procedūrą, taip ir po jos reikia nuolat drėkinti odą. Pigu.lt kūno kremai padės palaikyti tolimesnį tinkamą odos drėkinimą. Taip pat labai svarbu organizmą nuolat aprūpinti tinkamu skysčių kiekiu, tad būtina gerti daug vandens. Nepamiršti reikėtų ir apsaugos nuo saulės – rinkitės losjonus ar kremus, turinčius ne mažesnę nei SPF30 apsaugą. Ir jei ketinate plaukioti ar mėgautis kitomis vandens pramogomis, svarbu, kad apsaugos nuo saulės priemonė būtų atspari vandeniui.

Procedūros kartojimas

Kiek ilgai laikysis įdegis, priklauso nuo jūsų odos tono. Taip pat tam tikrose kūno vietose įdegis blunka greičiau nei kitose. Tamsiaodžiams procedūrą kartoti turbūt pakaks kartą į savaitę ar net kas 10 dienų, o šviesios odos savininkams – kas 4-5 dienas. Geriausia kartoti lengvai pašveičiant dėmėtas vietas ir plonu sluoksniu padengiant savaiminio įdegio priemone.

Savaiminis įdegis yra tarsi savotiškas BB kremas visam kūnui – be to, kad oda yra sudrėkinta, pamaitinta ir apsaugota nuo saulės keliamos žalos, dar yra ir sulyginamas odos tonas, užmaskuojami randai, hiperpigmentacija, strijos, dėmės ar kiti netobulumai. Kitaip tariant, jis padeda jūsų odai atrodyti nepriekaištingai, o jums dar labiau švytėti ir pasitikėti savo jėgomis.

Nr. 22/30