Kaišiadoriečiams.lt – jau vieneri! Kas nuveikta per pirmuosius metus?

Atrodo, kad laikas lekia tiesiog nenumaldomai. Net nepastebėjome, kaip ir tinklalapis Kaišiadoriečiams.lt sulaukė savo pirmojo gimtadienio. Žinoma, jokių fanfarų, tortų ar griausmingų vakarėlių ta proga nedarome, bet paminėti šią datą vis tiek kažkaip juk reikia. Tad nusprendėme tiesiog atskleisti daugiau informacijos apie tai, kas slepiasi ir kas vyksta už vardo Kaišiadoriečiams.lt.

Kaip jau tikriausiai visi ir supratote, idėja sukurti tinklalapį kilo prieš metus. Tinklalapio savininkas, įkūrėjas, administratorius ir viso turinio talpintojas (taip taip, prie šio tinklalapio dirba vienas žmogus) kiekvieną dieną naršydavo po įvairiausius tinklalapius, kriminalinių įvykių, nelaimių suvestines, valdžios tinklalapius ir pan. ieškodamas informacijos, kuri būtų susijusi su Kaišiadorimis. Tačiau toks informacijos apie savo gimtąjį miestą ieškojimas užtrukdavo tikrai gan netrumpai. Tinklalapio, kuriame būtų viskas surinkta į vieną vietą ir kuris būtų skirtas kaišiadoriečiams bei visiems, kuriems šis miestas nėra svetimas, nebuvo. O juk kiekvienas nori žinoti, kas vyksta jo mieste. Būtent dėl šios priežasties ir kilo idėja kaišiadoriečiams padovanoti tinklalapį, kuriame jie pirmiausia galėtų rasti aktualiausią informaciją apie Kaišiadorių rajono gyvenimą. Žinoma, kadangi nesame kokia nors Šiaurės Korėja ar kita šalis, kurioje yra ribojama ir kontroliuojama informacijos sklaida, tinklalapyje buvo nuspręsta palikti vietos ir įvairiai informacijai, kuri visiškai nesusijusi su mūsų miestu. Juk kiekvienas gali ir, tikimės, sugeba pasirinkti ką jis nori skaityti bei kas jam yra įdomu. Galiausiai, juk Kaišiadorys nėra pasaulio „bamba“ ir įvykiai ar informacija iš kitų miestų ar šalių taip pat gali būti įdomi.

Tad naujojo tinklalapio idėja iškart tapo aiški: rinkti, sisteminti ir talpinti informaciją, pirmiausia, susijusią su Kaišiadorių rajonu, į vieną vietą, kad kaišiadoriečiams nereikėtų gaišti valandų valandas ieškant informacijos apie įvykius savo mieste. Sekantis žingsnis buvo sugalvoti tinklalapiui pavadinimą. Tokį, kuris būtų lengvai įsimenamas ir susijęs su Kaišiadorimis. Ir štai, po kelių dienų mąstymo ir ieškojimo užregistravome internetinį adresą www.kaisiadorieciams.lt.

Vėliau sekė pačios internetinės svetainės sukūrimas ir talpinimo paslaugų tiekėjo pasirinkimas (kurį, dėl padidėjusio tinklalapio lankytojų skaičiaus, prieš kelis mėnesius teko pakeisti į galingesnį).

Sukūrus ir paruošus internetinį tinklalapį mums reikėjo turinio, kurį galėtume pateikti savo skaitytojams. Pradžioje bandėme kreiptis į didžiuosiu naujienų portalus su prašymu, kad jie mums leistų ir mes galėtume talpinti iš jų tinklalapio informaciją, susijusią su Kaišiadorimis, pas save. Bet juk kas gi nori prasidėti su kažkokiu prieš kelias dienas „iškeptu“ tinklalapiu? Tad teko turinį kurti patiems ir ieškoti draugų tarp Kaišiadorių rajono institucijų, kurios leistų ir norėtų pasidalinti informacija.

Kaišiadorys

Pradžia jau kaip ir yra. Bet kaip paskleisti žinią apie naują tinklalapį, kad į jį ateitų skaitytojai? Kažkokių didelių pinigų reklamai negalėjome skirti. Juk pats tinklalapis kuriamas ir išlaikomas vieno žmogaus, kuris prie tinklalapio dirba tik laisvu nuo pagrindinio darbo metu, už tinklalapio išlaikymą moka iš savo kišenės, jokio pelno nesiekia, paramos negauna, o dirba tiesiog iš idėjos ir noro prisidėti prie savo miesto gerovės. Būtent šioje vietoje vėl teko pasinaudoti savo marketingo (nors ir negausiomis) žiniomis, kad bent minimaliai išpopuliarinti tinklalapį ir paskleisti žinią, kad toks yra. Šiam tikslui buvo pasitelkti socialiniai tinklai. Sukūrėme Kaišiadoriečiams.lt Facebook’o puslapį, kurį šiai dienai savo noru jau seka daugiau kaip 13000 narių. Ir visi jie tikri, o ne taip, kaip būna kai kuriuose tinklalapiuose – nupirkti už pinigus! Būtent dėl to jie yra aktyvūs ir domisi skelbiamomis naujienomis.

Tam, kad Kaišiadoriečiams.lt Facebook’o puslapis nebūtų vien tik krūva straipsnių, nusprendėme jį padaryti šiek tiek linksmesnį ir karts nuo karto įkeliame visiškai su tinklalapiu nesusijusių nuotraukų, paveiksliukų ar video įrašų. Juk nebūtina ištisai visiems būti rimtiems, kartais galima atsipalaiduoti ir pakelti sau nuotaiką žiūrint linksmus video ar šmaikščias nuotraukas, teisingai? Juo labiau, kad pastebime, jog mūsų Facebook’o puslapio draugams jie tikrai patinka.

Bebėgant laikui, kai jau pamatėme, kad esame skaitomi ir sekami, nusprendėme dar labiau įsitraukti į miesto gyvenimą. Pradėjome dar aktyviau ieškoti draugų, kurie norėtų ir galėtų pas mus talpinti kaišiadoriečiams ir ne tik aktualią informaciją, savo straipsnius, patarimus, švenčių ir renginių įspūdžius. Tam, kad kaišiadoriečiai nesėdėtų namuose, Facebook’o puslapyje pradėjome rinkti ir talpinti į vieną vietą informaciją apie renginius. Taip pradėjo augti renginių kalendorius, kur kiekvienas gali mums pranešti apie Kaišiadorių rajone organizuojamą renginį bei pasidomėti, kokie renginiai vyks artimiausiu metu. Na, o ko gero ryškiausias ir garsiausiai nuskambėjęs renginys, kur Kaišiadoriečiams.lt buvo suteikta garbė pabūti vienu iš informacinių rėmėjų, buvo pirmasis Lietuvoje „Paukščių festivalis“.

Taip ir prabėgo tie pirmieji metai nuo idėjos gimimo iki to, ką matote ir turite šiai dienai. Mažais žingsneliais, neskubėdami judame į priekį ir tikimės, kad motyvacija dirbti vien dėl to, kad kažkam būtų patogiau ir geriau, niekada nedings ir augsime toliau.

Norime padėkoti visiems, kurie mus skaitote, sekate, dalinatės mūsų naujienomis ir rašote mums. Ačiū Jums!

Na, aišku, pabaigai dar pateikiame ir šiek tiek statistikos apie tai, ką per pirmuosius metus pasiekė Kaišiadoriečiams.lt tinklalapis.

kaisiadorieciams.lt pirmieji metai

Naujienos iš interneto