Kaišiadoriečių dovana Lietuvai – bučinys

Frazė „iniciatyva iš apačios“ dažnai kartojama įgyvendinant įvairius Leader programų projektus, kuriuos inicijuoja kaimo bendruomenės. Tą pačią frazę galima pasakyti ir apie Kaišiadorių miesto gyventojų sumanymą papuošti centrinėje gatvėje stūksantį apleistą pastatą.

Suderinus su Kaišiadorių rajono savivaldybe, kuriai priklauso minėtas pastatas, gyventojai panoro profesionaliai nutapytos 270 kvadratinių metrų dydžio freskos su konceptualia žinute miesto gyventojams ir svečiams. Tokio dydžio freska yra iššūkis dideliam miestui, o ką kalbėti apie nedidelį Kaišiadorių miestą…

Bučinys Kaišiadorys (10)

„Miesto durys“ arba „miesto vartai“ – tokia freskos tema buvo nuspręsta papuošti apleistą pastatą diskusijose dėl piešinio koncepcijos. Prie diskusijų prisijungę du profesionalūs Mural Art dailininkai Tadas Vincaitis – Plūgas (Kaunas) ir Edvardas Šeputis – Shepa (Klaipėda) pasiūlė pažvelgti į freskos temą giliau ir vaizduoti veiksmą, kuris vyksta prie durų. Juk prie durų mes pasitinkame arba išlydime, o artimą ir brangų žmogų pabučiuojame. Būtent todėl ir kilo mintis pirmąją Kaišiadorių miesto freską papuošti bučiniu.

Bučinys Kaišiadorys (8)

Esant be galo dideliam gyventojų entuziazmui, tačiau neturint nei vieno euro sumanymui įgyvendinti, buvo nuspręsta rinkti gyventojų aukas į Kaišiadorių miesto centro bendruomenės sąskaitą bei prašyti paramos Kaišiadorių miesto verslininkų. Idėja patikėjo visas būrys verslininkų – UAB „Divenda“ parūpino fasadinių dažų, UAB „Kaišiadorių butų ūkis“ paskolino automobilinį keltuvą freskai tapyti, UAB „Pas Radvilą“ dalininkams leido nemokamai gyventi viešbutyje, o UAB „Roda“ skyrė ženklią finansinę paramą.

Bučinys Kaišiadorys (19)

Freskos autoriai Tadas Vincaitis – Plūgas ir Edvardas Šeputis – Shepa  sutiko freską nutapyti už tiek, kiek bus surinkta lėšų, kaip Jie patys sako – už „Laimės taškus“… Didelis AČIŪ Jiems už tai, nes tokio dydžio freska dažniausiai kainuoja apie 8000 eurų.

Planuojama, kad „Bučinys“ bus baigtas tapyti iki birželio 2 dienos.

Šis projektas yra kaišiadoriečių #dovanaLietuvai.

Nuotraukų autoriai:
Ričardas Grigas ir Aivaras Jonyka

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto